Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Vhodné pneumatiky můžete vybrat snadno

30/11/2017

Když víte, na co si dát pozor, máte vyhráno

Na první pohled je pro běžného uživatele těžké zorientovat se v nabídce pneumatik, která je opravdu rozsáhlá. Stačí se však řídit podle několika zásad a je to.


1.Údaje v technickém průkaze vám pomůžou

Než vůbec začnete pneumatiky vybírat, je potřeba zjistit, jaké rozměry kol váš vůz má. Tento údaj najdete ve velkém technickém průkaze. Tím se výběr samozřejmě zúží.

 

2.Pneumatika = věc, u které na kvalitě vážně záleží

Když už znáte potřebný rozměr pneumatiky, je potřeba vyfiltrovat další produkty a zúžit tak výběr ještě víc. Základem je nakupovat u kvalitních a prověřených výrobců, kteří jsou zkušení a zaměřují se také na vývoj.

 

Pneumatikám od neprověřených výrobců se raději vyhněte. Finance, které ušetříte koupí levné pneumatiky, zaplatíte totiž později jinde a daleko dřív, než by tomu bylo u prověřené a spolehlivé pneumatiky.

 

3.Testy pneumatik – dobrý pomocník při výběru

Dobré je spolehnout se na zkušenosti jiných uživatelů a vyloučit takové produkty, které jsou nekvalitní a nejsou s nimi ostatní spokojeni. Když už tedy máte ve výběru jen pár modelů, bývá užitečné přečíst si výsledky testů pneumatik, které vám pomohou do problematiky více proniknout a často zodpoví řadu otázek, které člověka v souvislosti s pneumatikami napadnou.

 

Testy navíc dělají různé motoristické organizace, které tomu dobře rozumí. Nehodnotí sice samozřejmě všechny pneumatiky na světě, ale na druhou stranu se zaměřují na nejprodávanější a nejoblíbenější modely.

 

Dozvíte se v nich vše o vlastnostech pneumatik, dle kterých je dobré volit. Každý má totiž na své auto jiné požadavky. Někdo jezdí hlavně v terénu, někdo po silnici, někdo na sněhu, jiný zase ne, někdo často popojíždí v provozu, další po dálnici a podobně. Toto všechno je třeba při výběru pneumatik brát v úvahu.