Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Zima se blíží, připravte i svůj vůz

01/10/2018

Autoservisy a pneuservisy už pracují na plno, protože řidiči mění pneumatiky a dopřávají svým vozům servis před zimou. Na co vše tedy musíte myslet?

  1. Výměna pneumatik

Zákon ukládá povinnost přezutí pneumatik na zimní za určitých podmínek. Těmi jsou:

  • Je mezi 1. listopadem a 31. březnem.
  • Na silnici leží souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo lze předpokládat, že se sníh, led či námraza na vozovce objeví.

Zimní pneumatiky musí být na všech 4 kolech a hloubka jejich dezénu nesmí být menší než 4 mm.

I když tedy zimní pneumatiky nemusí být v zimě na automobilu vždy a za každých okolností, je dobré je přezout. Povětrnostní podmínky a počasí se mohou v zimě rychle měnit.

Pozor na výjezd do jiných zemí! Ne všude ve světe mají zákony nastaveny stejně, jak je tomu u nás. Než vyjedete do zahraničí, přesvědčte se, jaká pravidla pro zimní pneumatiky platí tam.

Nepodcenit přípravu na zimu a pořídit kvalitní pneumatiky se vyplatí. Z nabídky Continental si vybere na svůj vůz každý takové, které budou pro jeho potřeby ideální. Jednička značky Continental na zimní sezónu je například WinterContactTM TS 860 S.  S výběrem padnoucích pneumatik vám však velmi rádi poradíme.

  1. Zkontrolujte provozní kapaliny

Důležitou součástí zimní výbavy je nemrznoucí kapalina chladicí soustavy motoru. Tu proto před zimou doplňte. Dále je nutné doplnit nemrznoucí směs do ostřikovačů.

  1. Vozte v autě smeták, škrabku, rozmrazovač zámku, startovací kabely a deku

Zapadnout sněhem vám automobil může kdykoli během dne. Proto je potřeba vozit s sebou výbavu potřebnou pro odstranění sněhu, ale i námrazy.Vhodné je také přidat do auta deku pro případ, že byste někde uvízli a museli bez topení nějakou dobu čekat na pomoc.

  1. Věnujte pozornost stěračům

Stěrače v zimě pravděpodobně upotřebíte často. Proto musí být v pořádku stírací gumičky, aby si se sněhem a s drobnými kousíčky ledu dokázaly poradit.

 

Kromě výše uvedeného je dobré při přípravě na zimu myslet i na další věci, které by však měly být samozřejmostí celoročně. Jsou jimi například stav autolékárničky, nahuštění pneumatik, kontrola geometrie, kontrola stavu akumulátoru a zajištění povinné výbavy vozu.