Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Blog

Zimní autokosmetika – máte ji připravenou?

30/11/2018

V zimních měsících vám může dát cestování autem dost zabrat. A to nejen z důvodů rizik na silnici. Někdy je oříšek i samotné uvedení auta do provozu.

Každý asi zná tu nepříjemnou situaci, kdy ráno musí ve spěchu škrabat námrazu z auta. A to je ještě ten nejmenší problém. Co teprve, když se člověk do auta nemůže ani dostat, protože mu zamrzly dveře či zámek. A úplně nejdepresivnější je pak situace, když se přes škrabání námrazy a odmrazování dveří a zámků řidič konečně dostane dovnitř, aby zjistil, že nemůžete nastartovat…

Na takové situace a mrazivé počasí je proto dobré být připraven. Základem je vhodná a kvalitní autokosmetika, která vám usnadní práci a ušetří nervy.

Jaké produkty byste měli mít na zimu nachystané?

Rozmrazovač skel

Rozmrazovač skel je prostředek, který je schopný zbavit okna námrazy i bez škrábání. Stačí nastříkat na namrzlý povrch a následně okno očistit. Většina těchto produktů má navíc i tu výhodu, že brání opětovnému namrznutí.            

Rozmrazovač zámků

Rozmrazovače zámků pomohou nejen uvolnit zamrzlý zámek vozidla, ale zároveň ho také chránit před opětovným zamrznutím. Tyto prostředky zámky promazávají a udržují v dobré kondici.

Startovací sprej

Výbornou první pomocí pro nastartování motoru, který se nechce rozjet vlivem mrazu, jsou startovací spreje. Ty dokážou pracovat při velmi nízkých teplotách, až do -30 °C a dají se využít jak na dieslové, tak i benzínové agregáty. Kvalitní produkty nepoškozují katalyzátor a rovněž šetří autobaterii a startér.

Přípravek pro ošetření pryže

Pozornost je třeba věnovat i pryžovým dílům vozidla. Přípravky, určené pro jejich ošetření, chrání gumové díly karoserie před přimrznutím, slepením i předčasným stárnutím. Ty pak zůstávají pružné a funkční.

Nemrznoucí směs do ostřikovačů

Jedním z nejdůležitějších doplňků na zimu je pro váš automobil beze sporu nemrznoucí směs do ostřikovačů. Vyrábí se velké množství těchto produktů, některé jsou stavěny dokonce na teploty až do -80 °. Směs do ostřikovačů účinně zbaví skla veškerých zimních nečistot.

Nemrznoucí chladicí kapalina

I v zimě je potřeba myslet na chladící kapalinu. Ta musí být samozřejmě rovněž nemrznoucí. Kvalitní produkty jsou dnes již vyráběny tak, aby chránily hliníkové části motoru i částí z barevných kovu a železa.

Škrabka a smetáček na okna

Starou dobrou součástí zimní výbavy auta je samozřejmě škrabka na okna. Ta se mnohdy hodí i přesto, že máte rozmrazovací sprej na okna. Pokud je auto zasněžené, je stejně potřeba nejdříve z něj odstranit vrstvu sněhu. A k tomu je dobrá škrabka či smeták ideální.

Utěrka proti zamlžení skel

Nezapomeňte si do auta vzít také nějaký měkký hadřík či utěrku, kterou můžete v případě potřeby rychle odstranit vnitřní zamlžení skel.