Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Nová zimní pneumatika VanContact™ Winter - úsporná a bezpečná

16/11/2015
  • Nová prémiová pneumatika pro dodávky pro bezpečnou jízdu na zasněžených, zledovatělých, mokrých a suchých vozovkách

  • Kratší brzdné dráhy na sněhu a za mokra, o 15 procent nižší valivý odpor

S příchodem chladného počasí společnost Continental představuje novou zimní pneumatiku VanContact Winter pro lehká nákladní auta a dodávky. Tyto pneumatiky nabízejí špičkové bezpečnostní vlastnosti při jízdě na zasněžených a zledovatělých površích a také přesný handling na sněhu i za mokra. Kromě toho nabízejí i výrazně lepší účinnost paliva.

Vyšší hospodárnost ve srovnání s pneumatikou VancoWinter 2 ocení nejen zákazníci v komerčním sektoru, ale i soukromí uživatelé, kteří své dodávky vybavují novými pneumatikami. Ve srovnání s předchozím modelem byl valivý odpor snížen o podstatných 15 procent. Přispěla k tomu pokročilá směs siliky snižující deformace pneumatiky při styku s kontaktní plochou, čímž se snižuje ztráta energie, jakož i celkově zdokonalený design.

 

Díky dezénové směsi a optimalizovaným lamelám nabízí pneumatika VanContact Winter o 5 % kratší brzdnou dráhu na sněhu a o 9 % kratší brzdnou dráhu na mokré vozovce. Sinusové lamely ve středové části dezénu a přerušovaná struktura lamel v ramenních blocích výrazně zvyšují počet záběrových hran v podélném směru. „Cik-cak“ obvodové drážky a rovnoměrné uspořádané sněhové kapsy na ramenních blocích zvyšují stlačení sněhu v drážkách a zlepšují záběrové vlastnosti.

Nová zimní pneumatika VanContact Winter je nyní k dispozici ve 12 rozměrech a v příštím roce se plánuje další rozšíření této produktové řady.

Kontakt
Regina Feiferlíková

Komunikace s veřejností

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 512 100