Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Letní pneumatika ContiPremiumContact™ 5 získává ve velkém testu magazínu AutoBild hodnocení „vzorová“

24/03/2016
  • Pneumatika ContiPremiumContact 5 ohodnocena mezi 50 modely pneumatik nejlepší známkou

  • Redakce testovala pneumatiky ve 12 kategoriích – jedenáct pneumatik propadlo s hodnocením „nedoporučuje se“ již v předběžných testech brzdění

  • Zimní pneumatika při použití v letní sezóně s dlouhými brzdnými dráhami

Každoroční testování letních pneumatik, prováděné odborníky z magazínu AutoBild (vydání 12/2016), je díky 50 testovaným modelům pneumatik nejrozsáhlejším testem pneumatik na světě. Odborníci přitom pro aktuální sezónu testovali pneumatiky o rozměru 205/55 R 16 ve 12 kritériích na mokré i suché vozovce, a to ohledně kilometrového výkonu, poměru mezi cenou a výkonem a valivého odporu. Pneumatika ContiPremiumContact 5 si zajistila nejlepší známku „vzorová“.

Se svým hodnocením „vzorová prémiová pneumatika, bezvadný výrobek, krátké brzdné dráhy, dobrá dokonalost řízení a dynamický handling na suché vozovce, stabilní a bezpečné chování na mokré vozovce, valivý odpor šetřící palivo,“ vystavili odborníci z povodí Alstru pneumatice z hannoverského oddělení vývoje špičkové vysvědčení právě v kritériích relevantních z hlediska bezpečnosti. K tomu přispívá především vyváženost jednotlivých výsledků při testech jízdy i brzdění. Tato letní pneumatika od společnosti Continental získala nejlepší hodnocení i ohledně komfortu.

Výrazně horší mínění vzbudily již při prvních testech, u nichž se jednalo výhradně o brzdné dráhy na mokré a suché vozovce, modely pneumatik z velmi levného segmentu. Tyto pneumatiky pocházející zejména z levné asijské výroby byly „tak špatné, že musely být klasifikovány jako opravdové riziko,“ píše AutoBild. Hůře hodnotí odborníci z redakce i použití zimních pneumatik v letní sezóně: Při rychlosti 160 km/h by byl rozdíl při brzdění mezi letní a zimní pneumatikou cca 25 metrů, což by mohlo být, jak stručně konstatuje redakce, na konci dopravní zácpy pro řidiče dosti drahé.

Start
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289