Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Continental na prvním místě v testu pneumatik pro SUV časopisu Autozeitung

23/05/2016
  • Redakce testovala osm pneumatik pro SUV o rozměru 255/55 R18

  • Redakce Autozeitung: „Continental si suverénně jede pro vítězství v testu“

Redakce časopisu Autozeitung v aktuálním vydání (12/16) zveřejnila test letních pneumatik pro SUV, ve kterém k testovaným pneumatikám patřila i ContiSportContact 5 SUV. Závěr redakce podle 20 testovaných kritérií zní: „Continental si suverénně jede pro vítězství v testu.“ Odborníci z Kolína nad Rýnem porovnávali osm pneumatik pro SUV evropských, asijských a amerických značek o rozměru 255/55 R 18, testovacím vozidlem bylo BMW X5 35i. Kromě kritérií obvyklých při testech pneumatik na suchém a mokrém asfaltu se „podrážky automobilu“ podrobily i hodnocení mimo silnici – a to na trávě, v písku, blátě a štěrku. ContiSportContact 5 SUV s 331 ze 400 možných bodů obsadila první místo nejen v celkovém hodnocení. I v hodnocení tří samostatných kategorií jízdních vlastností na mokré a suché vozovce a mimo silnici vždy skončila na prvním místě.

Na mokré vozovce: „Špičkový výkon při brzdění. Na mokré vozovce má výbornou přilnavost.“ Na suché vozovce: „I na suché vozovce získala nejvíce bodů, protože je bezpečná, rychlá, úsporná a komfortní.“ Mimo vozovku: „Na nezpevněném povrchu se pneumatika Continental vyznačuje vysokou úrovní přilnavosti a dobrou ovládatelností.“ Stručné shrnutí časopisu Autozeitung: „Jasným vítězem tohoto testu pneumatik je pneumatika Continental, která byla za všech podmínek na čele testovacího pole.“

Rozměr pneumatik testovaný redakcí je vhodný pro většinu SUV a automobilů 4x4 evropských, asijských a amerických výrobců. Společnost Continental vyrábí pneumatiky pro SUV ve více než 60 provedeních s rozměrem v rozmezí 18 až 22 palců.

Start
Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289