Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Continental WinterContact TS 860 vítězí v testu zimních pneumatik časopisu Auto Express

19/10/2016

Ve svém debutovém testu pneumatik ve Velké Británii si pneumatika Continental WinterContact TS 860 zajistila nejžádanější ocenění předního britského automobilového týdeníku Auto Express a zvítězila v testu zimních pneumatik pro rok 2016. V testu zimních pneumatik jsou oceňovány ty nejlepší zimní pneumatiky na trhu, přičemž soupeří spolu nejinovativnější výrobky určené pro toto chladné roční období. Testovacími kritérii jsou přitom vynikající jízdní vlastnosti, kvalita, bezpečnost a atraktivita. Spousta milovníků automobilů se při rozhodování o koupi spoléhá na hodnocení odborného časopisu. Časopis Auto Express zdůvodňuje své rozhodnutí pro pneumatiku ContiWinterContact TS 860 takto: „Nová pneumatika Continental poskytuje tu nejlepší kombinaci záběru na mokré a suché vozovce, plus efektivní spotřebu pohonných hmot. Zajišťuje bezpečnost na sněhu a svědčí o vynikajícím výkonu na studené, mokré vozovce a na suché vozovce – takže přesně za těch podmínek, které panují na vozovkách ve Velké Británii v zimním období.“

Start

Scott Benbow, Product Marketing Manager společnosti Continental UK, potvrzuje: „V posledních čtyřech letech pneumatika ContiWinterContact TS 850 zvítězila ve více než 47 srovnávacích testech evropského odborného tisku, autoklubů a spotřebních organizací. Tím je dodnes neúspěšnější zimní pneumatikou společnosti Continental. Ocenění nové pneumatiky WinterContact TS 860 působivě zdůrazňuje její status jako specialisty na zimní období v Německu a ukazuje, že jsme naší paletou výrobků nabrali ten správný směr a našemu závazku trvalého zlepšování výkonnosti našich zimních pneumatik také dostojíme.“

Nejvyšší prioritou při vývoji je bezpečnost a komfort; nejnovější pneumatika WinterContact TS 860 zde na celé čáře představuje další působivý pokrok. Při brzdění na studené mokré vozovce má pneumatika o pět procent lepší výsledky než její úspěšná předchůdce, pneumatika ContiWinterContact TS 850. Brzdná dráha na ledu je o čtyři procenta kratší, navíc existují další inovace u handlingu na sněhu, trakci na sněhu a komfortu jízdy. Ohledně kilometrového výkonu a valivého odporu je srovnatelná s úspěšnou pneumatikou ContiWinterContact TS 850.

Start

Pokroky jsou možné díky kombinaci nové dezénové směsi a nově vyvinutého designu profilu. Směs nazývaná „Cool Chili“ má vysoký podíl oxidu křemičitého, který díky svým speciálním tlumícím vlastnostem zkracuje brzdnou dráhu i na mokré vozovce. Vysoce flexibilní polymerová matrice citelně vyzvedává přilnavost na všech površích zimních vozovek a je plusem pro záběr. Nové jsou i speciální, vysoce výkonné pryskyřice, které zajišťují flexibilitu směsi v chladných podmínkách i za nízkých zimních teplot a zkracují tak brzdnou dráhu na mokrých, zledovatělých a zasněžených površích.

Start

Aby bylo brzdění účinné i na zledovatělých úsecích, vyvinuli inženýři společnosti Continental takzvanou technologii „Liquid Layer Drainage“. Při brzdění na ledu vzniká pod profilem vodní film, který podstatně snižuje kontaktní plochu pneumatiky s podkladem. Nová technologie – doplňkový kanál pro odvod vody v profilovém bloku – umožňuje odtékání vody, které je rychlejší, než bylo doposud možné, čímž dochází ke zkrácení brzdné dráhy na zledovatělé vozovce.

U nového profilu ve tvaru V závislého na směru pohybu je nová i technologie „SnowCurve“ s protiskluzovou strukturou stěn drážek ve 3D. Díky další drážce ve stěně dezénových bloků zesiluje ozubení stlačením sněhu pomocí dezénové drážky a zajišťuje tak zlepšenou přilnavost a vyšší silový přenos na sněhem pokryté vozovce.

Nová pneumatika WinterContact TS 860 společnosti Continental bude na trhu dostupná od podzimu 2016. Nabízeno je především 36 druhů v 21 rozměrech pro ráfky v rozmezí 14 a 17 palců. V evropském hodnocení pneumatik dosahuje nová zimní pneumatika Continental hodnocení C pro valivý odpor a B pro záběr za mokra.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289