Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Bezpečně zimním obdobím se značkou Continental

14/11/2016
  • prémiová zimní pneumatika pro všechny segmenty vozidel
  • průběžná vynikající hodnocení médií provádějících testy
  • paleta výrobků se průběžně rozšiřuje

Vzhledem k razantnímu technickému pokroku, který je v posledních letech přičítán k dobru prémiovým zimním pneumatikám, nejsou již specialisté na chladné období nikterak hlučnější nebo komfortnější než prémiové pneumatiky pro letní použití. Rovněž ohledně opotřebení a spotřeby pohonných hmot za nimi nezaostávají. Tento pozoruhodný nárůst jízdních vlastností byl výrazně poháněn společností Continental. Výrobce pneumatik vybavuje v Evropě prémiovými pneumatikami každé třetí vozidlo a u prvního vybavení se etabloval jako technologický vůdce a důležitý partner ve vývoji pneumatik. Každým rokem potvrzují vedoucí technologickou pozici i úspěchy v testech letních a zimních pneumatik předních mezinárodních odborných médií a automotoklubů. V minulých pěti letech prodala navíc společnost Continental celosvětově již více než 20 milionů zimních pneumatik.

Zimní pneumatiky společnosti Continental spojují vynikající brzdný účinek na mokré, zasněžené a zledovatělé vozovce s vysokou trakcí na sněhu, jakož i vysokým kilometrovým výkonem. Odvodit to lze z velice vědecky dimenzované strategie vývoje, ke které přispívá spolupráce s předními univerzitami, jako například v oblasti fyziky tření na sněhu a ledu. Dosažená úroveň jízdních vlastností technicky vychází z průběžného dalšího vývoje technologie lamel s cílem dosažení maximální tvorby záběrové hrany, obzvláště rovnoměrného rozložení tlaku na styčné ploše s podložkou a inovativních směsí. Moderní prémiové zimní pneumatiky se navíc u společnosti Continental vyvíjí společně s regulačními systémy vozidel a tím pravidelně dosahují lepších hodnot při brzdění s ABS.

Prémiová zimní pneumatika pro všechny třídy osobních vozidel

Aktuálním modelem pro kompaktní a spodní střední třídu vozidel je zbrusu nová pneumatika WinterContact TS 860. Nový specialista na chladné období je následovníkem ContiWinterContact TS 850, což není zrovna lehký úděl, koneckonců byl předchůdce nejúspěšnější zimní pneumatikou společnosti Continental všech dob. Bude nová pneumatika pokračovat v úspěšné historii svého předchůdce? Zcela určitě. Oproti osvědčenému předchůdci skýtá podstatný pokrok s ohledem na téměř všechny vlastnosti relevantní z hlediska bezpečnosti. Tak se například při brzdění na studené mokré vozovce polepšila o obdivuhodných pět procent, na zledovatělé vozovce brzdí o čtyři procenta lépe a je lepší i při ovládání na sněhu, trakci na sněhu, jakož i v oblasti komfortu. Kilometrový výkon a valivý odpor jsou na stejně vysoké úrovni jako u předcházejícího modelu. Za mimořádnou výkonnost vděčí nový zimní profil v podstatě třem základním technickým inovacím. Zatímco technologie Liquid Layer Drainage redukuje brzdné dráhy na zledovatělé vozovce, zajišťuje technologie Snow Curve+ bezpečný průjezd zatáčkami na zasněžených površích. Maximální brzdný výkon navíc zajistí inovativní směs Cool Chili.

Prémiové zimní pneumatiky koncipované pro provoz ve střední a západní Evropě jsou na trhu ihned k dostání. Nabízená paleta zahrnuje především 36 výrobků ve 21 rozměrech pro ráfky v rozmezí 14 a 17 palců. Na rok 2017 je naplánováno minimálně 20 dalších verzí. Postupně tak nová pneumatika WinterContact TS 860 nahradí pneumatiku ContiWinterContact TS 850. Ta bude k dostání až do kompletní výměny všech rozměrů a stále představuje dobrou volbu. Přece jen si za poslední čtyři roky vysloužila celkem 47 vítězství v testech při srovnávání výrobků evropského odborného tisku, automotoklubů a spotřebitelských organizací a stala se tak s přehledem nejúspěšnější zimní pneumatikou společnosti Continental.

Start

Standardním obutím pro těžší a rychlejší vozidla od horní střední třídy je od roku 2014 pneumatika WinterContact TS 850 P (SUV). Rovněž mnohokrát oceněná vlajková loď mezi zimními pneumatikami nahradila pneumatiku ContiWinterContact TS 830 P a v mokrém a studeném ročním období je nejlepším kompromisem mezi schopností rychlé jízdy a zimním záběrem. Za speciální sportovní výkonové vlastnosti v produktovém segmentu zimních pneumatik Ultra-High-Performance (UHP) vděčí asymetrická pneumatika WinterContact TS 850 především svému inovativnímu profilu a revolučním technologiím PrecisionPlus a S-GRIP. Vylepšení jsou vynikající obzvláště ve třech oblastech:

  • brzdění – až o pět procent lepší,
  • handling na sněhu – plus pět procent,
  • handling na suché vozovce – plus dvě procenta.

Profesionál pro zimní období je nabízen ve více než 100 provedeních jako pneumatika WinterContact TS 850 P nebo WinterContact TS 850 P SUV pro ráfky s průměrem v rozmezí 16 a 20 palců, jakož i se sériovým schválením pro rychlosti do 270 km/h.

Speciální profesionálové pro zimní období pro vozidla s pohonem všech čtyř kol, SUV a dodávky

Speciální výzvy si vždy žádají i speciální řešení. U vozidel s pohonem všech čtyř kol sice pohon všech kol usnadňuje rozjezd na kluzkých vozovkách, ale při brzdění a projíždění zatáčkami na typicky zimních vozovkách se musí překonávat výrazně vyšší hmotnosti než u normálních osobních automobilů, které odpovídají limuzínám střední třídy nebo i sportovním vozům. Pro tento typ vozidel nabízí společnost Continental od minulého roku pneumatiku WinterContact TS 850 P SUV, speciální verzi pneumatiky WinterContact TS 850, pro všechny automobily s pohonem všech čtyř kol, SUV a dodávky, která postupně nahrazuje pneumatiku ContiCrossContact Winter. Pneumatika WinterContact TS 850 P SUV byla přitom vybavena větším pozitivním podílem profilu – většími dezénovými bloky – takže dochází k zamezení pronikání kamínků při jízdě na štěrkovém podloží a podobných nezpevněných podkladech. Současně byla kostra dimenzována tak, aby byla bez problémů schopna unést i hmotnosti těžkých SUV a efektivně přenášela i vysoké síly při brzdění, průjezdu zatáčkami a zrychlení.

Speciální pneumatiky vyžaduje bezpečný provoz vozidel v chladném ročním období i u nákladních automobilů a dodávek. A i pro tento neméně náročný typ vozidel prezentovala společnost Continental již v minulém roce zbrusu nový zimní profil – pneumatiku VanContact Winter. Mimo vynikajících bezpečnostních vlastností na zasněžených a zledovatělých podkladech a vylepšeného handlingu na zasněžené a mokré vozovce přesvědčuje nosič zátěže oproti svému předchůdci, pneumatice VancoWinter 2, především svou výrazně vylepšenou efektivní spotřebou pohonných hmot. Toto zvýšení výkonu umožňuje snížení valivého odporu o úctyhodných 15 procent. Může za to dále vyvíjená směs siliky, která výrazně snižuje deformaci pneumatiky během odvalování a tím snižuje i energetické ztráty.

Za zvýšený výkon při brzdění na zasněžené a mokré vozovce o pět, resp. dobrých devět procent, vděčí pneumatika VanContact Winter mimo směsi použité při výrobě běhounu obzvláště optimalizované koncepci lamel. Sinusové lamely uprostřed profilu a nepřerušovaná struktura lamel v blocích ramen zvyšují počet záběrových hran v podélném směru. Klikaté obvodové drážky a rovnoměrně uspořádané sněhové kapsy v blocích ramen zlepšují komprimaci sněhu v drážkách. Pneumatika VanContact Winter je dostupná v rozměrech ráfků od 14 do 17 palců, jakož i se schválením pro rychlosti do 210 km/h.

Start

Kvalitativní charakteristiky prémiových zimních pneumatik

Čistě z vnějšku se prémiové zimní pneumatiky od standardních zimních pneumatik bohužel zatím neliší. Technický vývoj se odehrával a odehrává převážně skrytě. Jako kritéria relevantní z hlediska a opticky rozeznatelná kvalitativní kritéria jsou pro řidiče vhodné především dva znaky. Jedním z nich je, že je pneumatika vedle označení M+S označena i symbolem „Snowflake-on-the-Mountain“ – sněhovou vločkou, která je obklopena stylizovaným pohořím se třemi vrcholy. Takto označená pneumatika brzdí na sněhu nejméně o sedm procent lépe než oborově jednotná standardní referenční pneumatika. Druhým z nich je takzvaný zimní indikátor opotřebení pneumatiky (Winter TWI), který upozorňuje na nedosažení minimální hloubky profilu čtyř milimetrů doporučované společností Continental. Je to důležité, protože dezénové bloky pod touto hranicí ztrácí elasticitu a nadměrně se snižují zimní vlastnosti.

Dalšími orientačními pomůckami jsou velice náročné testy mezinárodního odborného tisku, spotřebitelských sdružení a automotoklubů. I v nich získávají prémiové zimní výrobky společnosti Continental v letošních podzimních testech obvyklé přesvědčivé výsledky. Zbrusu nová pneumatika WinterContact TS 860 se hned napoprvé stala vítězem testu časopisu AutoBild (vydání ze dne 07.10.16) a i předního britského týdeníku Auto Express. Na stupních vítězů se v testech časopisů auto motor und sport a Sport Auto umístila i pneumatika WinterContact TS 850 P a od časopisů AutoBild sportscars a AutoBild allrad (verze pro SUV) získala nejlepší známku „vzorová“. Kromě toho byla prémiová značka pneumatik Continental při volbě čtenářů časopisu Sport Auto zvolena více než 50 procenty hlasů z přibližně 17 000 účastníků nejlepší značkou zimních pneumatik, tak jako v posledních třech letech.

V roce 2012 zavedená etiketa EU neposkytuje o výkonových vlastnostech zimních pneumatik žádné informace. Měla by být sice řidičům nápomocna při srovnání výkonových kritérií pneumatik a zprůhledňovat je, etiketa však informuje pouze o kritériích valivého odporu, záběru za mokra a emisích hluku. Informace i důležitých zimních vlastnostech, jako například brzdění a trakce na sněhu a ledu, zobrazovány nejsou.

Start

Historie vývoje není zdaleka u konce

Masivní technické vylepšení letních a zimních pneumatik během minulých let zdůrazňuje, že další vývoj pneumatik není i přes již dosažený pokrok zdaleka u konce. K tomu přispívají i investice, které činí divize pneumatik společnosti Continental v rámci své vize „Vision 2025“. Příkladem toho je uvedení do provozu střediska High Performance Technology Center (HPTC) v hessenském Korbachu. Unikátní projekt v hodnotě 45 milionů Euro je elementární součástí výzkumu a vývoje vysoce výkonných pneumatik v rozměrech od 19 do 23 palců. Díky kompletnímu digitálnímu zesíťování všech výrobních kroků (klíčové slovo „Průmysl 4.0“) se zde dosahuje přesnosti výroby v dosud nevídané kvalitě. S největší pravděpodobností tak budou technologicky vedoucí prémiové pneumatiky společnosti Continental pro tento segment pocházet z Korbachu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289