Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

ADAC hodnotí ContiPremiumContact 5 v testu letních pneumatik známkou „dobrá“

27/02/2017
  • Pneumatika ContiPremiumContact 5 získala v testu pneumatik nejvyšší udělenou známku
  • Odborníci: „Velmi vyvážená, s nejlepší známkou za mokra a dobrá také na suché vozovce“
  • Letní pneumatiky koncernových značek Semperit, Uniroyal, Barum a General Tire získaly známku „uspokojivá“

V prvním testu letních pneumatik v tomto roce se ADAC, ÖAMTC a TCS zaměřily na modely v rozměru 195/65 R 15 pro osobní automobily a rozměru 215/65 R 16 pro SUV. Mezi pneumatikami pro osobní automobily byla ContiPremiumContact 5 ohodnocena nejvyšší udělenou známkou „dobrá“. Odborníci z Německa, Rakouska a Švýcarska shrnuli jízdní vlastnosti do závěru slovy „Velmi vyvážená, s nejlepší známkou za mokra a dobrá také na suché vozovce“. Testovacím vozidlem automotoklubu byl Golf VII. Rozměr pneumatiky je určen pro celou řadu osobních automobilů nižší střední až střední třídy. Ve stejném rozměru se na startu objevila i pneumatika Semperit Comfort-Life 2, která byla ohodnocena celkovou známkou „uspokojivá“.

Start

Testu pneumatik pro SUV se zúčasnily značky Uniroyal, Semperit, Uniroyal, General Tire a Barum. Všechny pneumatiky koncernových značek společnosti Continental byly hodnoceny známkou „uspokojivá“. Pneumatiku Uniroyal pochválili odborníci „nejlepší známkou za mokra“, u pneumatiky Semperit vyzdvihli nízkou spotřebu paliva. Model Grabber GT od General Tire vykazoval „dobrý průměr v suchých disciplínách“, pneumatika značky Barum pro SUV bodovala hodnocením „dobrý průměr ve všech kategoriích“. Testovacím vozem pro pneumatiky SUV byl VW Tiguan.

Specialisté na pneumatiky z ADAC, ÖAMTC a TCS testovali celkem 31 modelů pneumatik. U pneumatik pro osobní automobily udělili známku „dobrá“ pětkrát, u pneumatik pro SUV jen dvakrát.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289