Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Nová PremiumContact 6 přesvědčuje v testu pneumatik AutoBild celkově nejlepšími brzdnými vlastnostmi

02/03/2017
  • Letní pneumatika od společnosti Continental se kvalifikovala jako vítěz první testovací fáze do finále a na trhu je ihned dostupná v 70 provedeních od 16 do 21 palců
  • Celá zpráva z testu časopisu AutoBild bude k dispozici od 10. března 2017

V první části testů letních pneumatik časopisu AutoBild se nová pneumatika PremiumContact 6 v rozměru 225/50 R 17 se součtem nejkratších brzdných drah na mokré a suché vozovce jako první kvalifikovala do druhé fáze testů. Do takzvaného finále se dostane jen 20 z celkového počtu 52 pneumatik evropských, amerických a asijských výrobců. Redakce brzdila s pneumatikou obutou na BMW řady 3 na suché vozovce z rychlosti 100 km/h a na mokré vozovce z rychlosti 80 km/h až do zastavení. Pneumatika PremiumContact 6 se s 69,9 m jako jediná dostala se součtem obou brzdných drah pod 70 m. Touto novou pneumatikou zaplňuje společnost Continental mezeru mezi komfortní pneumatikou pro limuzíny a pneumatikou pro sportovní vozy a SUV. Nová pneumatika PremiumContact 6 kombinuje maximální bezpečnostní vlastnosti s vysokým komfortem, dobrými ekologickými vlastnostmi a precizní odezvou na řízení. Bylo tak možné zvýšit kilometrový výkon o 15 procent a snížit valivý odpor o 5 procent bez toho, aby se musely dělat kompromisy v oblasti bezpečnostních vlastností. Prémiové výrobky společnosti Continental svými bezpečnostními vlastnostmi na nejvyšší technologické úrovni zcela konkrétně a bezprostředně přispívají k vyšší provozní bezpečnosti a podporují tak dlouhodobé stanovování cílů Vision Zero tohoto předního německého výrobce pneumatik. Pneumatika PremiumContact 6 je k dostání v 70 variantách, v průměrech od 16 do 21 palců pro osobní automobily a SUV a postupně nahradí oba své předchůdce ContiPremiumContact 5 a ContiSportContact 5.

Start

Z portfolia značek společnosti Continental se do druhé testovací fáze kvalifikovala i pneumatika Uniroyal RainSport 3. Potřebovala celkem 71,1 m a v testu brzdných drah tak skončila na šestém místě. Kompletní výsledky testu budou zveřejněny ve vydání časopisu AutoBild 10/2017, které bude k dostání od 10. března 2017.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289