Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

SportContact 6 v testu magazínu AutoBild sportscars znovu na prvním místě

10/03/2017
  • Supersportovní pneumatika od společnosti Continental boduje vyvážeností na nejvyšší úrovni

  • Odborní novináři osvědčují „vynikající handling“

  • Nejlepší hodnoty také při brzdění na suchu a při handlingu na mokré a suché vozovce

V aktuálním testu letních pneumatik odborného časopisu Auto Bild sportcars (číslo 4/17) se stejně jako v předešlém roce na prvním místě umístila pneumatika SportContact 6 od společnosti Continental. „Prémiová sportovní pneumatika boduje díky vynikajícímu handlingu na mokré a suché vozovce. Díky precizní říditelnosti, vyvážené dynamice a vysokému faktoru zábavy dosáhla na stupně vítězů,“ píší odborníci. Supersportovní pneumatika od společnosti Continental musela prokázat své kvality v deseti disciplínách. Testováno bylo celkem devět modelů pneumatik v rozměru 235/35 R 19 evropských, amerických a asijských značek.

Start

V jednotlivých testech bodovala pneumatika z Hannoveru díky své vyváženosti na nejvyšší úrovni. Dosáhla tak nejlepších hodnot při brzdění na suchu a při handlingu na suché i mokré vozovce. „Rychlý, živý a bezvadný na mokré vozovce - takový je materiál, ze kterého je vyroben vítěz testu,“ zní souhrnné hodnocení testovačů magazínu AutoBild sportscars. Vedle chvály pro vítěznou pneumatiku musely dva testované modely skousnout hodnocení „nelze doporučit“. Důvodem byly především jízdní vlastnosti na mokré vozovce. „Na mokrém handlingovém okruhu čínská pneumatika doslova plave,“ zní výtka redakce vůči jedné z pneumatik.

S modelem SportContact 6 nabízí Continental supersportovní pneumatiku pro nejvyšší výkonnostní segment, která nabízí v porovnání s předchozím modelem ContiSportContact 5 P především co se týče handlingu, přesnosti řízení a vhodnosti použití pro vysoké rychlosti až do 350 km/h výrazně lepší vlastnosti. Pro využití částečně až o 14 procent vyššího výkonu na silnici technici v Hannoveru nově koncipovali chemické složení běhounu, dezén profilu a konstrukci pneumatiky. Nyní je k dispozici více než 50 rozměrů ráfku o průměru 19 až 23 palců a portfólio výrobků se dále neustále rozšiřuje.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289