Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Exkluzivní studie Continental: Češi mají méně ojeté pneumatiky než Slováci

28/06/2018
  • Během průzkumu, který byl součástí kampaně Continental Vision Zero, jejímž dlouhodobým cílem je snížit nehodovost na silnicích na nulu, byla v dubnu sesbírána data z 1 635 vozidel v 15 městech České a Slovenské republiky  

  • Zatímco v Česku měl na svém voze pláště s menším než 4mm vzorkem (tedy za polovinou životnosti) každý šestý řidič, na Slovensku každý pátý. U našich východních sousedů se ve statistikách rovněž objevilo 10 lidí s pneumatikami opotřebovanými pod zákonem daný limit 1,6 mm, v Česku to byli jen dva

  • V rámci české části průzkumu dopadli nejhůře ostravští řidiči, menší než 4mm vzorek mělo téměř 21 % z nich, nejlépe na tom naopak byli šoféři z Prahy, kde byly podobně sjeté pneumatiky jen na 8,5 % vozidel


Praha, 28. června 2018 – V dubnu se v České a Slovenské republice uskutečnil unikátní průzkum v rámci kampaně Continental Vision Zero. Jejím cílem je v souladu s dlouhodobou vizí značky snížit nehodovost na cestách až na nulu. Úkolem speciálně vyškoleného týmu bylo změřit hloubku dezénu pneumatik, která je rozhodující pro jízdní vlastnosti vozu zejména na mokré vozovce. Celkem se ji podařilo změřit u 1 635 vozidel, z toho bylo 912 v Česku a 723 na Slovensku. V porovnání na dálku byli nakonec úspěšnější čeští řidiči.

Cílem terénního průzkumu bylo zjistit, v jakém stavu jsou pneumatiky vozidel na českých a slovenských silnicích. Průzkum probíhal v první polovině dubna v deseti největších městech České republiky. Odborným garantem akce byl BESIP a partnery BestDrive a Shell. Ve slovenské části byl průzkum realizovaný v pěti největších městech a jako odborný garant vystupoval BECEP.

Dostatečná hloubka dezénu je základem bezpečné jízdy. Na pneumatikách s dezénem opotřebovaným na 1,6 mm nebo méně se jízda stává riskantní. Nedostatečná je odolnost vůči akvaplaningu za deště, prodlužuje se brzdná dráha na mokru a zvyšuje se také riziko různých mikrodefektů. Řidičům proto doporučujeme řešit výměnu pneumatik dřív, než se hloubka dezénu přiblíží až k minimálnímu zákonem povolenému limitu 1,6 mm. Zejména s ohledem na bezpečnou jízdu v dešti mluvíme o doporučené hloubce dezénu letních plášťů 3 mm,“ říká Juraj Ižvolt, šéf divize marketing společnosti Continental Barum s.r.o.


Průzkum prokázal, že čeští řidiči jsou na silnicích zodpovědnější a jezdí na méně opotřebených pneumatikách. Více než za polovinou životnosti, tedy s menším než 4mm vzorkem, mělo pneumatiky 16 % změřených aut v Česku, na Slovensku jich ale bylo více než 22 %. Nelichotivého prvenství dosáhli slovenští šoféři také v počtu vozidel s hloubkou dezénu pod zákonem stanoveným limitem u letních pneumatik 1,6 mm. V Česku byli nachytáni pouze dva, zatímco na Slovensku deset.

 

Stejné kritérium staví mezi městy v Česku na první místo Prahu, kde se objevilo jen 8,5 % řidičů s menším než 4mm dezénem, v Ostravě jich naopak bylo téměř 21 %.O strategii Vision Zero

Stav pneumatik je jedním ze základních kamenů bezpečnosti silničního provozu a jedním z nejdůležitějších prvků strategie Vision Zero. Technologická společnost Continental si v ní za cíl vytyčila ambiciózní cíl: propojením svých bezpečnostních automobilových technologií a špičkových pneumatik přispět k dosažení nulového počtu smrtelných dopravních nehod na našich silnicích.


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

K zajištění ideálního prostředí na našich webových stránkách používáme soubory cookie. Kliknutím sem získáte další informace, popřípadě budete moci změnit nastavení souborů cookie.