Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Dvojité vítězství značky Continental v testu zimních pneumatik ADAC

27/09/2018
WinterContact™ TS 860
  • Pneumatika WinterContact TS 860 obsadila v obou testovaných rozměrech první místo
  • ADAC chválí vyváženost výrobků
  • Výsledky leží mezi známkami „dobrá“ a „nedostatečná“

V aktuálním testu zimních pneumatik pořádaném největšími autokluby ADAC, ÖAMTC a TCS z Německa, Rakouska a Švýcarska byly vítězi testu v obou testovaných rozměrech vyhlášeny zimní pneumatiky značky Continental. U pneumatiky WinterContact TS 860 o rozměru 175/65 R 14 odborníci poznamenali: „Velmi vyvážená zimní pneumatika s nejlepšími známkami na mokré vozovce a na sněhu, dobrá také na suché vozovce.“ Hodnocení stejného modelu pneumatiky v rozměru 205/55 R 16 znělo: „Velmi vyvážená, s nejlepší známkou na mokré vozovce a při spotřebě paliva, obzvláště dobrá také na sněhu.“ Pneumatiky testovaného rozměru jsou vhodné pro spoustu osobních automobilů malé až střední třídy, testovanými vozy byly VW Golf VII a Ford Fiesta. Odborníci z autoklubů testovali 28 modelů zimních pneumatik evropských, amerických a asijských značek vždy v 17 kategoriích. Vítězové testu značky Continental přitom získali průměrnou známku 2,1 v malém rozměru a 2,2 ve větším rozměru.

Testovací jezdci byli méně spokojeni se dvěma pneumatikami asijských výrobců. Ty se musely kvůli slabinám na mokré vozovce spokojit se známkou „nedostatečná“.

Pneumatika WinterContact TS 860 je zimním specialistou pro kompaktní a malé automobily. Sortiment v současnosti zahrnuje 66 výrobků o rozměrech 13 až 17 palců v rychlostních kategoriích až do 240 km/h – včetně bezpočtu provedení s označením XL pro zvýšené zatížení a/nebo ochranu ráfků.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289