Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

VanContact Ultra: Nová letní van pneumatika s dlouhou životností a robustním designem

27/06/2022
Continental_PP_VanContact-Ultra_Product_Picture
  • Speciálně vyvinutá pneu pro doručovací služby a vozidla řemeslníků
  • Nízká hlučnost a vysoký bezpečnostní faktor
  • Významné vývojové pokroky v oblasti udržitelnosti: zvýšený kilometrový výkon, valivý odpor i životnost

Nový VanContact Ultra byl speciálně vyvinut společností Continental jako letní pneumatika pro doručovací služby a vozidla řemeslníků. Pneumatika proto přichází s důležitými schopnostmi pro hospodárnou jízdu i v městském prostředí. Velmi vysoký kilometrový výkon, robustní design, nízká hlučnost pneumatik/silnice a nízký valivý odpor dělají z tohoto produktu vítěze, pokud jde o udržitelné pneumatiky pro dodávky. V letošním roce Continental vyrobí 20 variant nové pneumatiky pro dodávky, pro ráfky o průměru 15 až 17 palců a pro nosnost až 1 450 kg (index nosnosti 121); schváleno pro rychlosti do 210 km/h. Výroba prvních velikostí VanContact Ultra bude zahájena v březnu 2022.

Cesty dodávkou v městském prostředí zaznamenaly v průběhu let zvláštní nárůst, přičemž odborníci očekávají roční nárůst dodávek „z domu do domu“ o 7 procent do roku 2025. V souladu s tím rostou objemy prodejů přepravních vozidel a pneumatik. Podle evropského obchodního sdružení ACEA v Evropě vzrostl prodej vozidel v tomto segmentu jen mezi lety 2014 a 2019 o 40 procent. Prodejní platforma Alzura Tire 24 rovněž hlásí nárůst prodeje pneumatik pro dodávky o 20 procent v prvních pěti měsících loňského roku ve srovnání s předchozím rokem.

Continental_PP_VanContact-Ultra_Main_Scene_TyreFocus

Kromě poskytnutí nejvyšší bezpečnosti se vývoj pneumatik zaměřil především na udržitelnost. Například Continental používá ve své směsi nejnovější generaci funkcionalizovaných polymerů, aby spojil vysoký kilometrový výkon, nejnižší možný valivý odpor a robustnost. Uzavřené vnější rameno na dezénu běhounu také slouží k vysoké životnosti pneumatiky a nízkému hluku.

Aby se zabránilo poškození pneumatik kamínky, které uvíznou v drážkách jejich běhounu, jsou ve vnějších dvou drážkách připevněny „kamenné zarážky“, které zabraňují vzájemnému záběru zubů mezi gumou a kameny a zajišťují rychlé vymrštění všech proniknutých předmětů. Zesílené bočnice jsou dalším prostředkem, díky kterému je nový VanContact Ultra vyroben tak robustně, jak je to jen možné. Používají bloky k ochraně citlivých stran pneumatiky před poškozením při kontaktu s obrubníkem, což je často nevyhnutelné při dodávce v městských oblastech.

Nový VanContact Ultra získal následující certifikaci štítků pneumatik EU: hodnocení „B“ ve valivého odporu, nejvyšší třída „A“ pro brzdnou dráhu za mokra a „B“ pro hluk valení.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289

Ke stažení