Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

Continental používá v sériové výrobě odpovědně získávaný přírodní kaučuk z Indonésie

25/08/2022
Continental_PP_Claus_Petschick Kopie

Claus Petschick, Head of Sustainability Continental Tires.

  • Všechny pneumatiky z produktové řady horských kol "Gravity" s přírodním kaučukem vyrobeným z odpovědných zdrojů
  • Udržitelné a sledovatelné dodavatelské řetězce jsou nezbytnou součástí komplexní strategie udržitelnosti společnosti Continental
  • Projekt udržitelného pěstování a výroby přírodního kaučuku v západním Kalimantanu v Indonésii existuje od roku 2018

Od července 2022 všechny nově vyrobené pneumatiky v produktové řadě horských kol Continental „Gravity“ obsahují zodpovědně pocházející přírodní kaučuk z projektu v západním Kalimantanu v Indonésii. Společně se svými partnery Continental prostřednictvím tohoto projektu demonstruje, jak mohou vzdělávání a digitalizace hrát klíčovou roli při vytváření udržitelných dodavatelských řetězců přírodního kaučuku. „Jsem potěšen, že nyní v sériové výrobě našich pneumatik pro horská kola ‚Gravity‘ používáme zodpovědně získávaný přírodní kaučuk z našeho projektu v Indonésii,“ říká Claus Petschick, ředitel Sustainability Continental Tires. „Naší ambicí je aktivně přebírat odpovědnost v našich dodavatelských řetězcích. Pro nás jsou digitalizace a vzdělávání klíčem ke zvýšení transparentnosti našich dodavatelských řetězců přírodního kaučuku.“

Reifen der Mountainbike-Produktreihe „Gravity“

Pneumatiky z produktové řady horských kol Continental „Gravity“ obsahují zodpovědně získávaný přírodní kaučuk z Indonésie.

Pro Continental je přírodní kaučuk odpovědně získáván, když je pěstován a zpracováván udržitelným způsobem prostřednictvím transparentního dodavatelského řetězce, který je monitorován mechanismem náležité péče. Tato opatření pomáhají prosazovat lidská práva, minimalizovat dopady na životní prostředí a zlepšovat životní podmínky místních drobných zemědělců. Cílem je vytvořit spravedlivý hodnotový řetězec pro přírodní kaučuk. Continental si klade za cíl nejpozději do roku 2050 dosáhnout 100% udržitelných dodavatelských řetězců. Pokud jde o přírodní kaučuk, společnost Continental Tyres jde ještě o krok dále a již do roku 2030 si klade za cíl pokrýt veškerou svou poptávku výhradně prostřednictvím odpovědných zdrojů.

Kromě vynikajícího výkonu mají pneumatiky pro horská kola „Gravity“ nejen vysoce pružnou kostru, ale také vysoce robustní běhoun vyrobený z zodpovědně získaného přírodního kaučuku. Pneumatiky Continental „Gravity“ se dodávají s pěti různými vzory běhounu, které jsou přizpůsobeny tak, aby vydržely čtyři různé terénní a povětrnostní podmínky, a jsou pojmenovány Kryptotal, Argotal, Xynotal a Hydrotal. V rámci rozsáhlého vývojového procesu byl každý model pneumatiky této inovativní řady horských kol systematicky testován podle speciálních požadavků profesionálními jezdci na sjezdových, vytrvalostních a trailových tratích a průběžně optimalizován.

Continental_PP_Copyright GIZ Canopy Indonesia

© GIZ/Canopy Indonesia

V loňském roce se Continental a GIZ dohodly na rozšíření svého velmi úspěšného společného projektu.

Společnost Continental a „Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit“ (GIZ) zahájily společný projekt v indonéské provincii Západní Kalimantan již v roce 2018 s cílem předcházet rizikům udržitelnosti. Cílem projektu je umožnit drobným pěstitelům v odvětví přírodního kaučuku vypěstovat vysoce kvalitní produkt v souladu s jasně definovanými kritérii udržitelnosti. To pomůže zvýšit jejich příjem. V roce 2021 se Continental a GIZ dohodly na výrazném rozšíření svého velmi úspěšného společného projektu. Společnost Continental i německé Spolkové ministerstvo pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ), které je klientem GIZ, jsou členy Globální platformy pro udržitelný přírodní kaučuk (GPSNR), která vznikla v roce 2019 a je aliancí klíčových hráči z oblasti obchodu a občanské společnosti v odvětví přírodního kaučuku. Spolu s dalšími členy pracují na zlepšení udržitelnosti v odvětví přírodního kaučuku po celém světě.

Net|Zero|Now – Program okamžité ochrany klimatu společnosti Continental

Na cestě ke klimatické neutralitě v celém hodnotovém řetězci bude Continental od nynějška a v rámci svého programu Net|Zero|Now neutralizovat uhlíkové emise produkované při nákupu surovin a také při výrobě a likvidaci pneumatik pro jízdní kola. Continental usiluje o dosažení 100% klimatické neutrality v celém svém hodnotovém řetězci nejpozději do roku 2050.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289