Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

WinterContact TS 870 P získala nejvyšší hodnocení v testu zimních pneumatik magazínu auto motor und sport

13/09/2022
wintercontact 870P


  • WinterContact TS 870 P dosahuje nejvyššího skóre mezi osmi konkurenty
  • Redakční tým: Dobře vyvážený na mokré vozovce. Krátká brzdná dráha, neutrální, přesná a s vysokou přilnavostí na suché trati
  • Směs Cool Chili snižuje valivý odpor, spotřebu paliva a emise CO2

Magazín Auto motor und sport udělil Continental WinterContact TS 870 P ve svém nejnovějším testu (vydání 20/2022) hodnocení „velmi dobrý“. Odborníci testovali osm zimních pneumatik rozměru 245/45 R19 102 V/W vhodných pro širokou škálu velkých sedanů, kupé nebo SUV. Testovací vozy byly Audi A6 Quattro a Audi A7 Quattro. Redakce zkoumala profily zimních pneumatik evropských, asijských a amerických značek a testovala je celkem ve 13 kategoriích – včetně ovladatelnosti, valivého odporu a brzd. V kritériu testu „Environment“ získala pneumatika WinterContact TS 870 P 9,4 z deseti možných bodů a v kritériu „valivého odporu“ pneumatika Continental dosáhla nejlepšího výsledku ze všech osmi testovaných zimních pneumatik. „Velmi snadno ovladatelné ovládání na sněhu s rozsáhlými rezervami,“ píší testovací experti z auto motor und sport.

WinterContact TS 870 P pro osobní vozy a SUV od střední třídy výše

S pneumatikou WinterContact TS 870 P Continental postupně nahrazuje svůj úspěšný model TS 850 P. U WinterContact TS 870 P spoléhá Continental na pokročilou směs Cool Chili a hydro drážky. Pro zvýšení bezpečnosti pro řidiče, kteří obují širší pneumatiky, se vývojáři odchýlili od běžného V-profilu. Místo toho se Continental rozhodl u WinterContact TS 870 P pro stabilnější design a čtyři velké obvodové drážky mezi řadami dezénových bloků. Tato inovativní struktura běhounu, která se také výrazně liší od svého předchůdce, má jasné výhody, zejména za mokra, protože obzvláště rychle odvádí vodu z kontaktní plochy, zlepšuje jízdní vlastnosti, přispívá ke kratší brzdné dráze a nabízí obzvláště spolehlivou obranu proti obávanému aquaplaningu.

Ve srovnání s osvědčeným předchůdcem vývojáři zlepšili brzdění na mokru o čtyři procenta a schopnost aquaplaningu o osm procent – ​​bez obětování výkonu v jiných oblastech. Zvláštní zmínku si zaslouží také brzdění na ledu (o 5 procent), ovladatelnost na suchu (o 6 procent) a jízdní vlastnosti na sněhu (o 6 procent). Z ekologického hlediska je nová zimní pneumatika Continental stejně přesvědčivá. Jeho valivý odpor se zlepšil o dvě procenta a životnost pneumatiky dokonce o 16 procent.

Produktová řada zpočátku zahrnuje 52 výrobků pro ráfky o průměru 16 až 21 palců, s průřezy pneumatik od řady 35 do 65 a šířkami od 205 do 255 milimetrů – včetně mnoha s ochrannými žebry ráfku a/nebo XL značením pro zvýšenou nosnost. . Schválené rychlosti dosahují až 270 km/h. Díky tomu je WinterContact TS 870 P ideálním řešením pro výměnu pneumatik pro sedan, SUV a sportovní vozy. Díky svému designu je stabilní konstrukce pneumatiky také vysoce výkonná pro těžší vozidla s elektrickým pohonem.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289