Produkty pro osobní / van / 4x4 vozidla

stage_image

AutoBild: Pneumatika ContiWinterContact TS 850 je „vzorová“ a nechala za sebou 49 konkurentů.

02/10/2015
  • Redakce chválí „nejlepší jízdní vlastnosti za všech povětrnostních podmínek“
  • ContiWinterContact TS 850 je „vzorová“ a nechala za sebou 49 konkurentů

Ve velkém testu zimních pneumatik magazínu AutoBild dosáhla pneumatika ContiWinterContact TS 850 prvního místa. Mezi 50 testovanými modely evropských, amerických a asijských značek pneumatik se mohla s hodnocením „vzorová“ prosadit díky svým „nejlepším jízdním vlastnostem za všech povětrnostních podmínek“, jak zhodnotila redakce.

Odborníci z hamburského automagazínu vyzkoušeli celkem 50 modelů pneumatik různých výrobců s rozměrem 185/60 R 15. V prvním kole bylo po testu brzdění na mokré vozovce a na sněhu vyloučeno již 32 kandidátů. Hned při zpomalení na mokré vozovce zjistili redaktoři „velké, z části děsivé rozdíly“. 18 nejlepších pneumatik poté muselo čelit dalším 14 testům na mokrých i suchých vozovkách, na sněhu, jakož i hodnocení jejich hospodárnosti. Ve svém závěru redaktoři píšou o zimních pneumatikách z vývojového oddělení v Hannoveru: „Vítěz testu zaujme nejlepšími jízdními vlastnostmi za všech povětrnostních podmínek. Na řízení reaguje TS 850 bezprostředně a prokazuje přesné chování při zatáčení, jakož i dynamický handling na mokré a zasněžené vozovce. Dobré bezpečnostní rezervy u aquaplaningu, dobrý komfort.“ Testovacím vozidlem byl vůz Volkswagen Polo.

Testu magazínu AutoBild se zúčastnily pneumatiky značek Barum, Gislaved, Semperit, Uniroyal a Viking. Také výrobky značek patřících do celého portfolia společnosti Continental se kvalifikovaly s dobrými brzdnými výkony a tím i výkony v oblasti bezpečnosti pro další testy nejlepších 18 pneumatik v testu. Test byl zveřejněn dnes v magazínu AutoBild v čísle 40/2015.

Kontakt
Regina Feiferlíková

Komunikace s veřejností

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

76502, Otrokovice

Česká republika

+420 577 512 100