Produkty pro speciální vozidla

S láskou k půdě

Zemědělské pneumatiky

Historie zemědělských pneumatik

1928-2004

1928 - Počátek
Ackerschlepper-Reifen T2

Píše se první kapitola dlouhého příběhu: V roce 1928 vyrobila společnost Continental jako první v Evropě zemědělskou pneumatiku – model T2.

1932 – Nový vývoj přináší ovoce
Ackerschlepper-Reifen T3

Pouhé čtyři roky po uvedení prvního modelu přichází na trh další převratný výrobek. Traktorová pneumatika T3 AS pro použití na lehkých půdách zaujala optimalizovaným dezénem, který nabízel lepší trakci.

1938 – Inovativní běhoun
Ackerschlepper-Reifen T4

Model T4 AS byl první německou pneumatikou Continental s otevřeným profilem. Bloky dezénu již nebyly propojené, ale naopak byly ve středové oblasti běhounu navzájem oddělené. Dvojice následovníků v podobě modelu T4/1, jenž byl dostupný od roku 1947, a modelu T4/2, který byl k dostání od roku 1949, rovněž využívala tento inovativní dezén zajišťující lepší trakci.

50. léta 20. století – Bezpečnější řízení
Ackerschlepper-Reifen T9 & T10

V průběhu 50. let 20. století přišly traktorové pneumatiky T9 a T10 určené pro přední nápravu, které se vyznačovaly pevnými žebry v ramenní oblasti. Tato žebra poskytovala příčnou stabilitu i při zatáčení s plným rejdem. Model T9 má dvě velké středové drážky, díky kterým lépe drží stopu. Model T10 je opatřen středovou drážkou, která se zařezává hluboko do půdy a zvyšuje bezpečnost při řízení.

1951 – Upevnění pozice na trhu
New content item

Společnost Continental se na trhu etablovala jako všestranný a spolehlivý partner. Její sortiment se neustále rozšiřoval a nabízel další rozměry pneumatik pro různé oblasti použití. Se stále stoupajícím počtem objednávek se společnost rozrostla do nových dimenzí.

1955 – Zemědělská pneumatika: Nová konstrukce s lepší trakcí
New content item

Zásluhou nového dezénu běhounu, lepších samočisticích vlastností a širších zubů nabízela nová zemědělská pneumatika Continental AS v porovnání s předchozími modely lepší trakci prakticky na jakémkoli povrchu.

60. léta 20. století – Ještě všestrannější
New content item

Zemědělské pneumatiky Continental jsou ještě všestrannější a excelují na různých typech povrchů. Stále jsou primárně určeny pro použití na traktorech. Od roku 1961 již traktorové pneumatiky nenesou jednoduché označení. Od této chvíle jsou opatřeny dvojitým razítkem.

90. léta 20. století – Expanze na trhy po celém světě

Z Německa do celého světa: V průběhu 90. let 20. století společnost Continental posilovala svou pozici na trzích mimo Německo, zejména díky oblibě jejích produktů u výrobců traktorů a kombajnů, kteří své stroje prodávali po celém světě.

2004-2016

2004 – Změna strategie

S počátkem nového tisíciletí společnost Continental zaměřila svou pozornost na automobilový průmysl. Segment zemědělských pneumatik prodala společnosti ČGS, která vlastní rovněž značku Mitas. Tato společnost získala licenci na výrobu a prodej zemědělských pneumatik pod značkou Continental.

2016 - Návrat na obzoru
Ackerschlepper-Reifen T2

Společnost Trelleborg odkoupila ČGS Holding (Mitas) a společnost Continental znovu získává práva ke značce v segmentu zemědělských pneumatik.

2017 - nyní

2017 – Po 13 letech začínáme psát další kapitolu historie
100% homemade

Společnost Continental se v roce 2017 po 13 letech vrátila na pole se zcela novou generací pneumatik Continental vyráběných v závodu v portugalském městě Lousado.


2018 – 90 let
With Heart & Soil

Kulaté výročí: Uběhlo 90 let od představení první evropské zemědělské pneumatiky značky Continental. Společnost Continental po celou dobu poskytuje svým zákazníkům spolehlivé zemědělské pneumatiky té nejvyšší kvality.