Produkty pro speciální vozidla

S láskou k půdě

Zemědělské pneumatiky

Theo Gültlinger - Tractor85

Knížecí test pneumatik

Start

 V Německu existuje staré farmářské přísloví: "Čím menší a jemnější jsou čtverečky na vaší košili, tím větší je vaše farma v hektarech." Pokud tomu tak skutečně je, pak Theo Gültlinger, provozní manažer pro společnost  Thurn a Taxis v Hellkofenu, nosí košile s velmi jemnými čverečky. Gültlinger, který se narodil v Heilbronnu a jeho tým čtyř zaměstnanců, dva učni a sezónní pracovníci spravují celkem 1000 hektarů v Aufhausenu, na jihozápadě Bavorského lesa mezi Regensburgem a Straubingem. „Posledních 34 let jsem správcem nemovitostí pro rodinu Thurn a Taxis" říká Gültlinger. "Kromě cukrové řepy, která se střídá se zimní pšenicí, jsou naší hlavní plodinou brambory."

 

Tato vysoce výživná hlíza je dnes považována za královnu plodin. Do Evropy byla dovezena v 16. století z Jižní Ameriky. Evropané jí zpočátku nedůvěřovali. Hlíza, která roste pod zemí - to určitě to musí být dílo ďábla! V rodném Gültlingeruově Německu se brambory staly populární až po třicetileté válce. K tomu došlo především díky Frederiku Velikému a jeho "Bramborovému výnosu", ve kterém nařídil všem pěstovat brambory. Dnes se historici domnívají, že brambory hrály důležitou roli v transformaci Brandenbursko-Pruska na přední průmyslovou oblast Evropy.

article_66w_image1

Dnes průměrný Němec zkonzumuje každý rok více než 50 kg brambor. V Lotyšsku, Polsku a Řecku spotřeba brambor na hlavu přesahuje 100 kg. Rekordmani jsou ovšem Rusové, kteří mají spotřebu až 250 kg za rok. Gültlinger každoročně sklízí kolem 6 000 tun brambor. Hlavními zákazníky jsou velké řetězce supermarketů. V Regensburgu jsou jeho "knížecí brambory" servírovány při velkých akcích a slavnostech.


Hellkofen leží na hranicích, kde oblast Gäuboden přechází v kopcovitý terén, kde najdeme různé druhy typů půdy, od úrodných, jemných a bohatých na minerály až po půdy jílovité. Samočisticí schopnosti a trakce jsou nejdůležitějšími vlastnosti požadované od pneumatik montovaných na traktory, kombajny a jiné zemědělské stroje, které se používají ke sklizni brambor. Při jízdě po silnici na dlouhé vzdálenosti, kdy traktory přepravují brambory z pole na farmu, je zase nesmírně důležitý hladký a pohodlný chod. Pneumatika Tractor85 splňuje velmi dobře oba tyto požadavky.


"S pneumatikou Tractor 85 jsme extrémně spokojeni," říká Theo Gültlinger. Je jedním z 55 zkušebních zákazníků po celé Evropě - od Portugalska po Finsko. Continental dodává tuto novou prémiovou radiální pneumatiku od počátku roku 2017. Od této doby používají pro správu polností v Hellkofenu tuto pneumatiku na traktorech jak při sklizni obilí a brambor, tak i při postřiku na ochranu  pěstovaných plodin.

Související témata