Produkty pro speciální vozidla

S láskou k půdě

Zemědělské pneumatiky

Antonio Mora - Tractor85

Testování pneumatik pod španělským sluncem

Start

Andalusie - nejjižnější oblast Španělska je proslulá svými krásnými památkami a krajinou mezi turisty po celém světě. Většina lidí ovšem netuší, že region s nejrozmanitějším terénem a vegetací ve Španělsku byl vždy jedním z nejdůležitějších zemědělských území v zemi. Hlavní plodiny, které vždy pěstovali zemědělci v této oblasti byly obiloviny, bavlna a cukrová řepa. Středomořské klima s mírnými, deštivými zimami a horkými, suchými léty pro ně nabízí ideální podmínky.

Zemědělskou rodinnou firmu Coschadoras a Agroservicios del Sur - Cosechasur – Andalusian najdeme v jižní Andalusii v provincii Bajo Guadalquivir. Tato nejjižnější španělská oblast se rozkládá na levém břehu řeky Guadalquivir, zabírající část Cadizu a provincie Sevilla. Cosechasur vlastní 800 hektarů půdy v Bajo Guadalquivir a spolupracuje s třetími stranami na dalších 900 hektarech. K rodinnému podnikání má k dispozici 22 traktorů, 4 sběrače bavlny, 2 kombajny a veškeré potřebné stroje k provádění terénních prací. Mezi jejich hlavní plodiny patří vojtěška, rostlina, která se používá ke krmení hospodářských zvířat a také červená řepa a bavlna.

Antonia Mora i jeho rodina farmaří již od útlého věku: "Děláme to, co máme rádi, takže pro nás to není jen práce, je to spíš vášeň," vysvětluje. Aby bylo možné zvládnout špičkovou pracovní zátěž, musí společnost v optimálním okamžiku poskytnout všechny nároky na plodiny, aniž by umožnila jedinou chybu nebo selhání při ochraně a zajištění ziskovosti. "Potřebujeme efektivní stroje a spolehlivé materiály, abychom mohli dobře fungovat a dělat všechno v tu správnou chvíli. V naší práci potřebujeme obrovskou efektivitu, a proto vždy hledáme produkty, které s tím mohou jít ruku v ruce. Když chceme 100% výkon, nemůžeme dovolit, abychom měli něco, co nefunguje. Hledáme kvalitu ve všech našich produktech - jak v strojích, tak v pneumatikách, "vysvětluje Mora.

Seňor  Mora je velmi spokojený, že je jedním z 55 vybraných evropských zkušebních zákazníků společnosti Continental, kteří od roku 2017 testují nové zemědělské radiální pneumatiky. Jeho společnost Cosechasur používala pneumatiky Continental řadu let až do roku 2004. " Společnost Continental nám udělala dobrou nabídku, jelikož jsme její pneumatiky používali již dříve. Nyní po návratu na trh jsme se rozhodli pokračovat v používání produktů společnosti Continental, " říká Antonio Mora.

Cosechasur vybavil své stroje novými radiálními pneumatikami Tractor85. Při výběru pneumatiky společnost hledala robustní produkt, který nabízí dobrou trakci a pohodlnou jízdu na jakémkoli povrchu, ať už na asfaltu nebo na poli. "Když jsme viděli pneumatiky Continental, věděli jsme, že se na ně můžeme spolehnout. Co jsme přešli na pneumatiky Traktor85, vzrostla nám produkce vojtěšky, kterou zde pěstujeme. Pneumatika Traktor85 je mnohem šetrnější k rostlinám na poli." Consechasur bude proto v budoucnu nadále sázet na spolehlivost produktů a služeb společnosti Continental.

Související témata