Produkty pro speciální vozidla

ContiEarth™

ContiEarth™

Stavební a těžební průmysl – ContiEarth™

Application_off-the-road_Image_1

Sortiment speciálních komerčních pneumatik Continental se rozrůstá o novou modelovou řadu ContiEarth™ vyznačující se uzpůsobeným provedením. To znamená, že každá řada pneumatik byla vyvinuta speciálně pro konkrétní typ vozidla, a proto zohledňuje zvláštní nároky jednotlivých strojů.


Continental je přední technologickou společností, která kombinuje své silné stránky v oblasti automobilového průmyslu a zpracování pryže a představuje svou jedinečnou technologii iTire, jež je důležitou součástí řady ContiEarth™. Díky technologii iTire je každá pneumatika řady ContiEarth™ vybavena integrovaným senzorem. Tento senzor dokáže nepřetržitě monitorovat tlak v pneumatice i teplotu pneumatiky a získané informace v reálném čase přenášet do systému ContiPressureCheck™. S využitím dalších komponent lze data vizualizovat na příručním zařízení nebo přímo na displeji v kabině řidiče.

tire_image1

Continental RDT-Master pro pevné dempry

Pneumatiky Continental RDT-Master jsou určeny pro pevné dempry přepravující těžké náklady na velké vzdálenosti v náročném terénu. V těchto nehostinných podmínkách musí pneumatiky zajistit vysokou stabilitu a výbornou trakci i při vysokých rychlostech. Tyto pneumatiky navíc musí být extrémně odolné vůči prořezání a protržení.

Speciální profil pneumatik RDT-Master se vyznačuje velkou hloubkou a rádiem dezénu, který nabízí značnou nosnou kapacitu a vysokou odolnost vůči prořezání. Zkosené hrany běhounu společně s otevřeným ramenem zajišťují vysokou boční stabilitu a lepší jízdní vlastnosti. Maximální trakce je zaručena dokonce i na klikatém terénu a při vysokých rychlostech. Otevřený profil dezénu navíc přispívá k vynikajícím samočistícím vlastnostem. 

Model RDT-Master E4 je dostupný v rozměrech 18.00R33, 21.00R33 a 24.00R35.tire_image1

Continental EM-Master pro kloubové dempry, nakladače a buldozery

Kloubové dempry (ADT), nakladače a buldozery slouží k přepravě ohromných množství celistvých nebo kusových materiálů v extrémních podmínkách – od měkkých, rozbahněných podloží a štěrku na staveništních až po skalnatý terén v lomech. Základními předpoklady pro úspěšnou práci v těchto extrémních podmínkách jsou dlouhá životnost, vynikající trakce a maximální odolnost vůči vysokým teplotám a prořezání o ostré kameny.

Pneumatiky Continental EM-Master jsou uzpůsobeny právě těmto podmínkám. Tyto pneumatiky jsou dostupné ve dvou verzích s různým profilem dezénu.

Model EM-Master E3/L3 má normální hloubku dezénu a široké mezery mezi bloky. To má značný podíl na vynikajících samočistících vlastnostech, dobré trakci a manévrovatelnosti i na blátivém podloží. Otevřený profil dezénu a jeho 100% normální hloubka zajišťují lepší chlazení a menší kumulaci tepla, což přispívá k delší životnosti.

Pneumatiky EM-Master E4/L4 mají oproti modelu E3/L3 větší bloky s menšími mezerami a větší hloubku dezénu. Pro tyto pneumatiky je charakteristická vysoká ochrana kostry a odolnost proti prořezání, jež minimalizují riziko proražení a souvisejících prostojů. Menší mezery mezi bloky dezénu pozitivně ovlivňují jízdu i v obtížném terénu. Vzhledem k objemnému dezénu nabízejí pneumatiky Continental EM-Master E4/L4 výbornou životnost.

Oba modely pneumatik Continental EM-Master E3/L3 i E4/L4 budou dostupné v rozměrech 23.5R25, 26.5R25 a 29.5R25. Pneumatiky Continental EM-Master E3/L3 budou navíc dostupné v rozměru 20.5R25.