Produkty pro speciální vozidla

Celkové provozní náklady

Žádejte od svých pneumatik víc

wholelifecost_main_en-data

Představení programu Total Cost of Ownership (TCO)

V současném ekonomickém prostředí budou provozovatelé velkého počtu vysokozdvižných vozíků přemýšlet, jak ušetřit na svých nákladech za výměny pneumatik. Program  Total Cost of Ownership společnosti Continental je odpovědí na tuto výzvu; je zaměřen na snížení provozních nákladů a maximalizaci návratnosti vaší investice.


Víte, nakolik pneumatiky každý rok skutečně zatíží vaše podnikání?

Je možné, že budete-li kontrolovat celkové náklady, zjistíte, že není snadné na tuto otázku odpovědět, protože nehovoříme jen o čisté roční ceně za pneumatiky. Je důležité zvážit denní běžné náklady, vliv, který mají pneumatiky na spotřebu paliva, prostoje vozidel, předčasné výměny, likvidaci, náklady na servis – a to všechno připočítat.

New content item

Co očekáváte od pneumatiky?

Dlouhou životnost, rovnoměrné opotřebení, bezpečnost, a co je nejdůležitější, zhodnocení svých peněz, je tomu tak?

Proto by se pneumatiky nikdy neměly vybírat nebo odmítat jen podle jejich kupní ceny. Existují dobré důvody, proč je prodejní cena špičkových pneumatik vyšší než u jiných, a proto je ke snížení provozních nákladů důležité zaměřit se na veškeré náklady za celou dobu životnosti (TCO).


Jaké jsou výhody prémiových pneumatik Continental?

Klíčem k úspěchu pneumatiky jsou její provozní vlastnosti. Potřebujete, abyste se na své pneumatiky mohli vždy spolehnout. Tým výzkumu a vývoje (R&D) společnosti Continental vynakládá milionové částky na výzkum a vývoj pneumatik, které zákazníkům nabízíme, abychom měli jistotu o jejich konzistentní kvalitě a nejvyšších možných standardech provozních vlastností.

Není nic horšího než rušný sklad plný stále odstavených vozíků. Průrazy, závady pneumatik a potřeba předčasných náhrad novým vybavením jsou nákladné a časově náročné.

Prémiové pneumatiky a jejich dlouhá životnost může vyřešit tyto problémy a ušetřit vám peníze. S pneumatikami Continental se můžete spolehnout, že docílíte maximální životnosti a minimálních prostojů. Tím se významně sníží vaše hodinové náklady. V závislosti na aplikaci vám pneumatiky Continental mohou nabídnout až třikrát delší životnost než levnější alternativy.

New content item

Můžete své provozní náklady snížit ještě více

Zvolíte-li pneumatiky Continental, můžete snížit své celkové náklady za dobu životnosti ještě více, zejména když zvážíte další faktory kromě přímých nákladů na pneumatiky, včetně úspor paliva, zkrácení prostojů, bezpečnosti a pohodlí svých řidičů.

K tomu, abyste minimalizovali spotřebu paliva, je třeba nízký valivý odpor pneumatik.

Valivý odpor je síla, která je třeba k odvalování kola. Je ovlivněna především dynamickými vlastnostmi pryže, ale i konstrukcí, geometrií, zatížením a teplotou pneumatiky. Nejdůležitější jsou tlumicí vlastnosti pryže; nízké tlumení znamená menší interní ztráty a s tím nižší valivý odpor a menší vývin tepla s vyloučením přehřívání. Zhruba 20 % energie, kterou vozík spotřebuje, je třeba právě k překonání valivého odporu pneumatik. Použití pneumatik s nízkým valivým odporem může přinést až 6 % úspory paliva a tak pomoci snížit vaše náklady.

CSEasy (produktová inovace Continental) je toho dobrým příkladem. Nezávislý test* prokázal, že CSEasy může být až o 12,8 % ekonomičtější než superelastická kola konkurenčních výrobců, a to díky malému opotřebení, až o 40% většímu proběhu a minimálním prostojům vozidla při výměně obutí, protože již není třeba používat lis.

*Nezávislý test DEKRA


Přínosy Total Cost of Ownership

• Snížení provozních nákladů
• Zvýšená efektivita využití a minimální prostoje
• Porovnání provozních vlastností pneumatik a nákladů
• Kontrola rozpočtu