Produkty pro speciální vozidla

Plnopryžová kola

Plnopryžová kola jsou nejlepší pro náročné aplikace na pomalých vozidlech nebo přívěsech s vysokým rizikem nárazu a poškození

Jsou extrémně stabilní, odolné proti propíchnutí a bezúdržbové. Plnopryžová kola mají vysokou zatížitelnost a jsou velmi hospodárné. Díky tomu jsou ideální pro vysokozdvižné vozíky, letištní vozidla, boční vysokozdvižné vozíky, plošinové vozíky a další průmyslová vozidla.

Plnopryžová kola se používají zejména na letištích a námořních přístavech, v logistických centrech a v průmyslových závodech. Odvětví, kde je důležité čisté prostředí (např. potravinářský a farmaceutický průmysl). Přínos „Clean“ verze (čisté pevné pneumatiky). Jsou také velmi stabilní, odolné proti propíchnutí a mají dlouhou životnost. Navíc jsou speciálně navrženy pro minimální značení podlahy v čistém průmyslovém prostředí.

Nabízíme dva typy konstrukcí: Superelastická kola a bandáže.

Superelastická kola

Bandáže

Nízká úroveň údržbyNízká úroveň údržby
Dlouhá životnostPro vysoké zatížení s malými rozměry
Dobrá náklonová stabilitaExcelentní náklonová stabilita
Zajištěné proti nárazům a poškození vyseknutímZajištěné proti nárazům a poškození vyseknutím


Super Elastic

Základna se zapuštěnými patními lany zajišťuje optimální přizpůsobení ráfku.

Superelastická kola

Kola Continental Super Elastic (CSE) jsou vyvinuty tak, aby vyhovovaly ráfkům průmyslových vzdušnicových pneumatik. Skládají se z běhounu s vysoce odolnou směsí proti prořezání a opotřebení. Optimalizovaná směs s extrémně nízkými tlumícími vlastnostmi vede k nízkému valivému odporu a nízkým teplotám. Základna se zapuštěnými patními lany zajišťuje optimální přizpůsobení ráfku; bočnice obsahuje směs vysoce odolnou proti prořezání a opotřebení. Díky těmto vlastnostem jsou kola CSE vhodné zejména pro vysokozdvižné vozíky (nosná i řídící kola) a přepravu na krátkou vzdálenost. Kola Continental Super Elastic jsou vyrobeny tak, aby vydržely zejména v oblastech s vysokým nebezpečím prořezání.

Ocelový kroužek

Tyto pneumatiky se skládají z ocelových kroužků s vulkanizovanou pryžovou vrstvou. 

Bandáže (Press-On Bands)

Elastické bandáže Continental (POB) jsou k dispozici ve dvou provedeních: POB s ocelovou základnou a POB s výztuží z ocelových drátů.
Díky našim elastickým bandážím s ocelovou bází nabízíme nejmenší možné rozměry pro extrémně velké zátěže. Tyto pneumatiky se skládají z ocelových kroužků s vulkanizovanou pryžovou vrstvou. Tato konstrukce zajišťuje dobrý odvod tepla (prostřednictvím ocelového prstence) a co nejlepší přilnavost pryže k oceli. Dokonce i při plném využití jejich rychlosti a zátěžového potenciálu mají POB společnosti Continental vynikající kilometrový výkon. Silný ocelový kroužek znamená snadnou montáž. Navíc pneumatiky typu POB poskytují vynikající ochranu bočnic a ráfku.

Výztuže z ocelových drátů

Elastické bandáže s výztuží z ocelových drátů mají několik drátěných jader.

Elastické bandáže s výztuží z ocelových drátů mají několik drátěných jader. Tyto dráty jsou vloženy v základně pneumatiky, která je vyrobena ze speciální tvrdé kaučukové směsi. Tento osvědčený design umožňuje velmi vysoké zatížení. Existují různé základní konstrukce bandáží Continental s ocelovou základnou: válcové, dělené a odsazené.

Shrnutí: Naše bandáže s vysokou nosností a odolností jsou ideální pro vysokozdvižné vozíky v papírenském průmyslu, přívěsy v námořních přístavech a také v oblastech s vysokým nebezpečím proříznutí.