Produkty pro speciální vozidla

Solid Tires

Plnopryžová kola

Průmyslové vzdušnicové pneumatiky

Speciální pneumatiky pro maximální efektivitu

Poskytují pohodlí na všech typech povrchů, a proto nabízejí ochranu osob, zboží a materiálu v mnoha rozličných aplikacích. Výhodou pneumatiky jsou dobré jízdní vlastnosti, trakční schopnosti a snadná ovladatelnost. Vzdušnicové pneumatiky společnosti Continental se typicky doporučují pro vysokozdvižné vozíky, přívěsy pro použití v průmyslových aplikacích, průmyslové traktory, dopravní prostředky na letištních a pro těžká transportní vozidla.

Vzdušnicové pneumatiky mohou být dvou konstrukčních typů - radiální nebo diagonální:

Radiální pneumatikyDiagonální pneumatiky (též bias)
Dlouhá životnostLepší stabilita (na zpevněných plochách)
Lepší komfort jízdyOdolná proti poškození bočnice
Velmi dobrá trakceDobrá trakce
Nízký valivý odpor
Elektrovodivost


Radiální pneumatika

Radiální pneumatika má kostru jedné nebo více vrstev z vláken nebo oceli, která běží přímo od patky k patce.

Radiální pneumatika má kostru z jedné nebo více vrstev vláken nebo oceli, které běží přímo od patky k patce (radiální). Běhoun je stabilizován ocelovými pásy. Vzdušnicové radiální pneumatiky Continental zaručují komfort díky flexibilním bočním stěnám. Díky nízkému valivému odporu ušetříte energii. To je důvod, proč jsou radiální vzdušnicové pneumatiky nejvhodnější pro venkovní použití a dlouhé trasy. Používají se hlavně na vysokozdvižné vozíky, těžká transportní vozidla, na přívěsy pro vnitřní použití nebo plošinové vozíky.

Diagonální pneumatika má kostru, které se skládá z několika vrstev tkaniny. Tyto látky běží diagonálně od jedné patky k druhé.

Diagonální (též bias) pneumatika má kostru, které se skládá z několika vrstev tkaniny. Tyto látky běží diagonálně od jedné patky k druhé. Běhoun a bočnice diagonální pneumatiky jsou propojeny do jednoho celku. Všechny pohyby bočních stěn absorbující nárazy jsou přeneseny do běhounu. Šířka kontaktní plochy se mění podle velikosti a tvaru podle povrchu podkladu. Vzdušnicové diagonální pneumatiky Continental jsou flexibilní, ale současně mají velmi vysokou odolnost proti poškození. S těmito vlastnostmi se diagonální pneumatiky nejlépe hodí pro průmyslové traktory, letištní vozidla a vysokozdvižné plošiny.