Produkty pro speciální vozidla

Solid Tires

Plnopryžová kola

Vzdušnicové pneumatiky OTR

Continental nabízí rozsáhlé portfolio vzdušnicových radiálních OTR a V.ply pneumatik pro těžká zařízení od rozměru 24". Poskytují pohodlí na všech typech povrchů a nabízejí ochranu osob, zboží a materiálu při manipulaci s kontejnery. Vzdušnicové pneumatiky OTR společnosti Continental se obvykle doporučují pro těžké vysokozdvižné vozíky, stohovací vozíky, nakladače pro manipulaci s kontejnery a vrchní nakladače a obecně pro těžká nákladní vozidla.

Pneumatická řada OTR se skládá ze dvou konstrukčních typů - radialní a V.ply pneumatiky:

Radiální pneumatikyPneumatiky V.ply
Dlouhá životnostLepší stabilita (on paved grounds)
Lepší komfort jízdyVysoká odolnost proti poškození bočnice
Velmi dobrá trakceDobrá trakce
Nízký valivý odporNižší valivý odpor než u diagonálních pneumatik


OTR Radial Tire

Radiální pneumatika má kostru z jedné nebo více vrstev vláken nebo oceli, které směřují přímo od patky k patce.

Radiální pneumatika má kostru jedné nebo více vrstev z vláken nebo oceli, která běží přímo od patky k patce (radiální). Běhoun je stabilizován ocelovými pásy. Vzdušnicové radiální pneumatiky Continental zaručují komfort díky flexibilním bočním stěnám. Díky nízkému valivému odporu ušetříte energii. To je důvod, proč jsou radiální vzdušnicové pneumatiky nejvhodnější pro venkovní použití a dlouhé trasy. Používají se hlavně na vysokozdvižné vozíky, těžká transportní vozidla, na přívěsy pro vnitřní použití nebo plošinové vozíky.

V.ply structure

Technologie V.ply umožňuje v porovnání s radiálními pneumatikami konstrukci silnějších bočnic.

Vynikající tlumicí vlastnosti a stabilita pneumatik V.ply nejsou výsledkem pouze stlačeného vzduchu, ale také výjimečně robustní konstrukce samotné pneumatiky. Technologie V.ply umožňuje v porovnání s radiálními pneumatikami konstrukci silnějších bočnic. Silnější bočnice znamenají vyšší stabilitu, vyšší ochranu proti poškození a delší životnost. Eliminuje se i efekt styku pneumatik ve dvojmontáži, protože bočnice jsou mnohem tužší a nemají téměř žádný vzájemný kontakt. Odolná konstrukce nových pneumatik V.ply navíc usnadňuje zatáčení na místě a výrazně omezuje vznik prasklin v běhounu.