Produkty pro speciální vozidla

Solid Tires

Plnopryžová kola

Technologie V.ply

Start
New content item

Společnost Continental rozpoznala potřebu nového typu pneumatiky, která by dosahovala většího výkonu a bezpečnosti požadované při zvláštním použití v přístavech.

Výsledkem je nová technologie V.ply, která představuje výrazný pokrok ve snaze o dosažení optimálních vlastností pneumatiky. V.ply vychází z technologie pro závodní pneumatiky a bylo ji možné zrealizovat jen díky rozsáhlému využití 3D modelování, znalostem skupiny Continental v oblasti výzkumu a vývoje a rozsáhlému testování v reálných podmínkách.

New content item

Diagonální technologie je známá svými vynikajícími tlumicími vlastnostmi a radiální konstrukce nízkým valivým odporem a vysokou rychlostí. V.ply spojuje to nejlepší z obou těchto technologií zavedením inovativního vzoru z více pláten uspořádaných ve speciálně navržených úhlech. Kostra pneumatiky V.ply sestává až z 20 vrstev diagonálních pláten vložených do tří patek. Protože ocelový drát nepředstavuje optimální spoj mezi konstrukcí kostry a pryžovým pouzdrem, technologie V.ply využívá vysoce odolný polymer. Kvůli tomu je postup výroby náročnější, avšak výhody za tu námahu stojí.

straddlemaster_consturction

Vynikající tlumicí vlastnosti a stabilita pneumatik V.ply nejsou výsledkem pouze stlačeného vzduchu, ale také výjimečně robustní konstrukce samotné pneumatiky. Technologie V.ply umožňuje v porovnání s radiálními pneumatikami konstrukci silnějších bočnic. Silnější bočnice znamenají vyšší stabilitu, vyšší ochranu proti poškození a delší životnost. Eliminuje se i efekt styku pneumatik ve dvojmontáži, protože bočnice jsou mnohem tužší a nemají téměř žádný vzájemný kontakt. Odolná konstrukce nových pneumatik V.ply navíc usnadňuje zatáčení na místě a výrazně omezuje vznik prasklin v běhounu.

Více stability, více bezpečí, vyšší motohodinový výkon, nižší náklady.


Technologie V.ply od společnosti Continental. Nedělejte kompromisy.