Produkty pro speciální vozidla

New content item

Continental podporuje tok materiálu v odvětví logistiky

08/02/2018
CS20+

Technologická společnost Continental představuje svůj nový sortiment plných pneumatik pro skladová vozidla s novou směsí Plus. 

  • Duensing: „Efektivní doprava zboží se stává nepostradatelným aspektem mobility budoucnosti.“
  • Automatizace a digitalizace jsou základními hnacími prvky v oblasti intralogistiky
  • Citlivá elektronika dopravních platforem s vlastním pohonem je chráněna speciálními montážními prvky
  • Nový sortiment plných pneumatik: řada Plus s novou směsí pro vysoký kilometrový výkon při nízkém valivém odporu
  • Partnerská země Mexiko: Společnost Continental jako důležitý zaměstnavatel a obchodní partner

Technologická společnost Continental se na letošním největším světovém průmyslovém veletrhu v Hannoveru zaměří na výzvy rostoucích logistických řetězců. Proto představí od 23. do 27. dubna 2018 v hale 5 na stánku E18 vybrané technologické vymoženosti a inteligentní klíčové technologie pro bezpečnou, efektivní a bezproblémovou překládku zboží. Prognózy vycházejí z toho, že do roku 2050 vzroste globální objem nákladů oproti počátku tohoto desetiletí více než čtyřnásobně. Více než 31 000 bilionů tunokilometrů zboží se potom výhledově přepraví ročně na celém světě lodní, leteckou, silniční a železniční přepravou. „Spotřební chování lidí se prudce mění. Zároveň klesá připravenost platit více peněz za nové a rychlejší způsoby dodání. Efektivní přeprava zboží bude proto pro mobilitu budoucnosti nepostradatelná,“ prohlásil člen představenstva společnosti Continental Hans-Jürgen Duensing, který vidí potenciál rostoucího oboru logistiky.

Úkolem je tedy dále optimalizovat stále komplexnější procesní řetězec a snižovat provozní a procesní náklady na skladování zboží. Základní hnací prvky v oblasti intralogistiky pro zajištění efektivního, bezpečného a přesného zásobování materiálem přitom tvoří automatizace a digitalizace. „Sklad budoucnosti je plně automatizovaný, propojený sítí a flexibilně přizpůsobený potřebám našich zákazníků. Ojediněle jsou automatizovaná skladová vozidla, inteligentní vysokozdvižné vozíky a vzájemně komunikující roboty a coboty součástí řetězce tvorby hodnot již dnes. V budoucnu se však stanou základními prvky intralogistických flotil,“ vysvětluje Duensing. Kromě toho rostoucí automatizace umožňuje kratší doby průchodu a zvyšuje bezpečnost práce.

Technologie Continental chrání autonomní dopravní jednotky

Bezproblémový tok materiálu a zboží si nelze představit bez výrobků společnosti Continental – od lehkých dopravních pásů přes ozubené řemeny pro obslužné přístroje regálu až po vedení, techniku pohonů a tlumiče vibrací ve vysokozdvižných vozících. Hlavní téma na hannoverském veletrhu: Montážní prvky pro dopravní platformy s vlastním pohonem, které například zásobují materiálem výrobní roboty a stroje ve správný okamžik a přitom se v prostoru pohybují samostatně. Speciální elastomerové prvky, jež jsou namontovány na přechodu od podvozku k řadicí jednotce, oddělují citlivou elektroniku od vznikajících vibrací a chrání před poškozením a neplánovanými výpadky. Tak autonomní dopravní jednotky zvládnou při jízdě přes podlahu haly překonat i nerovnosti, jako jsou prahy nebo lehké výškové rozdíly. Další výhoda: Toto uložení chrání i přepravované zboží, jež může rovněž reagovat citlivě na otřesy.

Společnost Continental představí kromě toho také nákladní elektrokolo, které je vybaveno 48V systémem eBike. Španělská pošta využívá nákladní elektrokola se třemi koly pro ekologické a trvale udržitelné dodávání balíků a dopisů. Obzvláště v úzkých městských centrech usnadňují a zrychlují noví obratní členové flotily proces dodávek. Doručovatelé se s nimi dostanou i do úzkých uliček a zón s omezeným vjezdem motorových vozidel. Motor tohoto prostředku o výkonu 250 W z dílny společnosti Continental přitom zajistí vysoký výkon a příjemný komfort.

Nový sortiment plných pneumatik a systémy kontroly tlaku v pneumatikách pro vyšší bezpečnost a efektivitu 

Pneumatiky pro skladová vozidla, jako jsou vysokozdvižné vozíky, mají zásadní vlivy na bezpečnou, rychlou a pohodlnou přepravu v intralogistice. Proto bude mít na hannoverském veletrhu slavnostní premiéru nová řada celogumových pneu (solid) Plus pro průmyslové aplikace. Nabídka plných pneumatik s novou směsí Plus kombinuje výhody vysokého kilometrového výkonu a nízkého valivého odporu. Zeštíhlený sortiment zároveň zjednodušuje a zpřehledňuje výběr výrobků. Kromě toho budou představeny také systémy kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck a ContiConnect pro pneumatiky plněné vzduchem. Tyto systémy měří pomocí senzorů tlak vzduchu a teplotu uvnitř pneumatiky. Tím lze zvýšit bezpečnost a produktivitu jednotlivých vysokozdvižných vozíků i celých flotil, zabránit výpadkům a snížit náklady.

Continental investuje v Mexiku

Společnost Continental podniká v Mexiku, letošní partnerské zemi hannoverského veletrhu, více než 40 let a s více než 24 000 zaměstnanci je důležitým zaměstnavatelem v zemi. Společnost zde vyrábí a vyvíjí automobilové komponenty a průmyslové výrobky pro mexický trh i pro export do mnoha zemí. V minulých letech se podnik v Mexiku výrazně rozrostl a dnes zde má společnost 19 závodů, finanční středisko, prodejní kancelář a dvě výzkumná a vývojová střediska. 

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289