Produkty pro speciální vozidla

Agritechnica 2017

Agritechnica 2017

Continental vystavil pneumatiky z řad EM-Master a RDT-Master na veletrhu CONEXPO-CON/AGG

27/03/2017
EM-Master E3/L3

Nová pneumatika EM-Master E3/L3 nabízí vynikající samočisticí vlastnosti, výbornou trakci a dobrou manévrovatelnost, vše umožňuje využití na blátivém a měkkém podkladu. Otevřený dezén, normální hloubka a širší rozestupy mezi bloky na pneumatice EM-Master E3/L3 poskytují lepší chlazení, a tím menší hromadění tepla.

  • Portfolio ContiEarth zahrnuje dvě řady pneumatik – EM-Master a RDT-Master – navržené speciálně pro různá vozidla a nasazení při zemních pracích
  • V Las Vegas byla veřejnosti poprvé předvedena verze pneumatiky E3/L3
  • iTire: integrovaný snímač automaticky sleduje tlak a teplotu pneumatik
  • MPT 70E do náročného terénu a na stavby


Praha, 24. března 2017 – Společnost Continental Commercial Specialty Tires (CST) vystavovala na veletrhu CONEXPO-CON/AGG 2017 pneumatiky z řad EM-Master a RDT-Master ze svého portfolia ContiEarth.  Nové pneumatiky Off-The-Road (OTR) jsou nejnovějším přírůstkem v portfoliu speciálních plášťů společnosti Continental a byly speciálně navrženy s ohledem na extrémně náročné požadavky zákazníků podnikajících v oblasti výstavby a zemních prací. Nově vyvinuté vzory dezénu představují řešení, které se dokonale hodí pro různé využití.


 „EM-Master E3/L3 a E4/L4 a RDT-Master E4 jsou příklady našich úspěšných produktů šitých na míru,“ říká T. Shawn Rasey, zodpovědný za rozvoj obchodu s pneumatikami pro zemní práce ve společnosti Continental Commercial Specialty Tires (CST). „Kromě toho dokonale vyhovují naší strategii rozšiřování. V nejbližších letech se chystáme pokračovat ve zdokonalování našich produktů a služeb a rozšiřování portfolia v tomto odvětví.“


Společnost Continental jako technologický lídr v oblastech automobilových součástek a pneumatik představuje nový produkt iTire, jenž se stane důležitou součástí plášťů ContiEarth. iTire znamená, že každá pneumatika ze sortimentu ContiEarth je vybavená integrovaným senzorem. Čidlo dokáže neustále sledovat tlak a teplotu, tyto informace pak přenáší v reálném čase do systému ContiPressureCheck. Pomocí doplňkových komponentů je možné údaje zobrazit na mobilním zařízení či v kabině řidiče.

EM-Master E4/L4

Větší rozměry bloků, menší rozestupy mezi nimi a hlubší dezén činí z  EM-Master E4/L4 dokonalou pneumatiku pro použití na štěrkovém a skalnatém povrchu.

EM-Master: výkon, bezpečnost a výdrž v náročných podmínkách

Pneumatiky EM-Master jsou dostupné ve dvou verzích, které jsou připraveny na míru konkrétním požadavkům pro využití v terénu. Verze EM-Master E3/L3, která byla veřejnosti poprvé představena v Las Vegas, nabízí vynikající samočisticí vlastnosti, výbornou trakci a dobrou manévrovatelnost, což usnadňuje její použití na rozbláceném a měkkém povrchu. Design otevřeného dezénu, jeho normální hloubka (100 procent) a širší rozestup mezi bloky pneumatiky E3/L3 umožňují ještě lepší chlazení, a tím pádem menší hromadění tepla, což vede k delší životnosti.


Pneumatika EM-Master E4/L4 je naopak vynikající volbou pro používání na štěrkových a kamenných podkladech. Má větší bloky s užšími rozestupy a hlubší dezén. Tyto pneumatiky nabízí vyšší ochranu kostry a velkou odolnost vůči proříznutí, čímž se minimalizuje riziko defektu a výpadků. Menší rozestupy mezi segmenty mají též za následek tišší jízdu i na tvrdších površích. Díky vysokému objemu bloků dosahuje pneumatika EM-Master E4/L4 ještě delší životnosti než E3/L3.


EM-Master E3/L3 a E4/L4 budou dostupné v rozměrech 23.5 R 25, 26.5 R 25 a 29.5 R 25. Verze EM-Master E3/L3 bude také v rozměru 20.5 R 25. Pneumatiky jsou tak dokonale použitelné na kloubových vyklápěčích, nakladačích a buldozerech.

RDT-Master

Nová pneumatika RDT-Master výborně zvládá zátěž a nabízí maximální trakci pro nekloubové vyklápěče.

RDT-Master: maximální trakce i s těžkým nákladem

Pneumatiky RDT-Master jsou navrženy na přepravu nadměrně těžkých nákladů. Široký a plochý dezén s sebou nese vysokou únosnost pneumatiky a odolnost proti proříznutí. Zkosené hrany a otevřené rameno umožňuje vyšší boční stabilitu, která má za následek lepší chování při jízdě a maximální trakci i na nerovném povrchu. Speciální design dezénu má navíc za následek také vynikající čistící vlastnosti v blátě. Pneumatiky RDT-Master budou dostupné v rozměrech 18.00 R 33, 21.00 R 33, 21.00 R 35 a 24.00 R 35 a jsou vhodné pro těžké stavební mechanismy, např. nekloubové vyklápěče.

ContiPressurecheck

Systém ContiPressureCheck pomocí snímačů nepřetržitě měří tlak a teplotu v pneumatice. Společnost Continental dodává všechny pláště ContiEarth s předinstalovaným snímačem na sledování tlaku a teploty.

ContiPressureCheck zvyšuje efektivitu vozového parku

Pro zvýšení bezpečnosti a efektivity vozového parku v náročných podmínkách, například na stavbách, v lomech a dolech, je možné na modely EM-Master E3/L3 a E4/L4 i RDT-Master jednoduše namontovat ověřený monitorovací systém ContiPressureCheck. Díky automatickému monitorování tlaku v pneumatice se snižuje riziko defektu, což přispívá ke zvýšení bezpečnosti pro řidiče i vozidlo. Správný tlak v pneumatice navíc snižuje spotřebu a  prodlužuje dojezd. Operátorům vozových parků se proto použitím systému ContiPressureCheck významně sníží provozní náklady a zvýší se efektivita jejich vozového parku. Zároveň se omezí dopad na životní prostředí, protože se sníží emise CO2 a životnost pneumatiky se prodlouží.

MPT 70E

Vynikající pneumatiky pro malé stavební mechanismy na práci v náročném terénu a na stavbách.

MPT 70E do náročného terénu a na stavby

Na veletrhu ConExpo-Con/Agg 2017 vystavoval Continental Commercial Specialty Tires (CST) také pneumatiku MPT 70E. Univerzální model je dokonalým řešením pro náročné terény či práce na stavbě. Dá se použít na malých stavebních strojích, například malých kloubových lžícových nakladačích. Pneumatika má robustní dezén se širokým a otevřeným vzorem. Tento konkrétní design vzorku poskytuje dobrou obousměrnou trakci pro pohyb vpřed i vzad. Též zabezpečuje dobré samočisticí vlastnosti.

Kontakt
Magda Pančochová

Marketing Communication CZ/SK

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

765 02 Otrokovice, Česká republika

+420 577 513 289