Produkty pro speciální vozidla

New content item

Tractor70 a Tractor85: První prémiové radiální pneumatiky Continental z nového portfolia zemědělských pneumatik

18/09/2017
Agritechnica 2017


  • Pneumatiky Tractor70 a Tractor85 zahajují vstup produktů Continental do oblasti zemědělských pneumatik

  • Tractor85: Univerzální pneumatika pro pohodlnou jízdu na poli i na silnici

  • Tractor70: Široká pneumatika s maximální trakcí, která je velmi šetrná k půdě


Continental se prvními dvěma dezény - Tractor70 a Tractor85 - vrací na trh zemědělských pneumatik. Obě tyto pneumatiky charakterizuje extrémní robustnost a odolnost daná novou patkou a technologiemi využívajícími speciální nylon.

„Vývoj našich zemědělských pneumatik vychází nejen z mnoha let zkušeností na poli specializovaných pneumatik, ale i z intenzivní tržní analýzy,“ říká Ralf Krieger, ředitel oddělení Vývoje zemědělských pneumatik v divizi CST. „Modely Tractor70 a Tractor85 jsou prvními vlaštovkami z naší prémiové řady. Dávají nahlédnout do našeho budoucího portfolia, které bude obsahovat 100 rozměrů v mnoha profilových variantách - pro nejrůznější použití. "

Nylonová kostra: Odolnost díky inovativní technologii N.flex

Vzhledem k tomu, že traktory jezdí nejen po asfaltu, ale i hlíně na poli a po kamenech v terénu, je pro odolnost pneumatiky zcela zásadním faktorem pružná a odolná kostra. Pro uspokojení této potřeby vyvinul Continental inovativní technologii N.flex, která bude brzy patentována. Kostra nových pneumatik Tractor70 a Tractor85 je vyrobena ze speciálně vyvinutého nylonu a její kordy mají větší počet spirál. Díky tomuto unikátnímu postupu je kostra pneumatiky odolná vůči roztržení, je pružná a elastická. Vysoký počet spirál se postará o to, že se materiál dokáže vrátit do svého původního tvaru. Na rozdíl od běžných koster, které jsou náchylné k praskání a defektům, jsou nové radiální pneumatiky Continental podstatně robustnější a odolnější.

tire_image1

Technologie patky: Samostatné jádro patky je zárukou robustnosti, snadné montáže i přesného osazení.

Pevné usazení pneumatik v ráfku je u traktorů mimořádně důležité. Běžné pneumatiky obvykle používají patku s deseti paralelními dráty, které jsou desetkrát ovinuty kolem jádra. Tato konstrukce ovšem ztěžuje montáž, protože díky překrývajícím se kordům je patka velice tuhá a nerovná, kordy končí jakýmsi schodem. Proto Continental u modelů Tractor70 a Tractor85 používá pouze jeden jádrový drát, který se mnohokrát navine na jádro patky – podobným způsobem, jako se namotává zahradní hadice. Díky tomuto jedinému drátu v jádru je patka podstatně kompaktnější, a tedy i robustnější a odolnější. Tato technologie navíc ještě usnadňuje osazování pneumatiky na ráfek.


Tractor85: Pohodlná univerzální pneumatika na pole i na silnici

Pohodlná na silnici a silná v poli. Díky své inovativní konstrukci je dezén Tractor85 nejen extrémně robustní, ale i flexibilní - a to v jakémkoli použití: na asfaltu, na šotolině, na písku i na hlíně. Nylon, z něhož je kostra vyrobena, je výrazně pružnější než polyester a viskóza, které patří k běžným materiálům při výrobě pneumatik. To umožňuje optimální přizpůsobení pneumatiky nerovnostem podkladu a zvýšení pohodlí během jízdy. Komfort jízdy je zde na velmi vysoké úrovni - pneumatika dokonce kompenzuje často nedostatečné odpružení zemědělských strojů. Technologie zvaná N.flex zároveň předchází tzv. „zploštění“, s nímž se zemědělci často setkávají zejména v ranních hodinách: pokud přes noc pneumatika vychladne, materiál kostry se natáhne. Kontaktní plocha se přizpůsobí povrchu, na kterém pneumatika stojí - a v tomto místě zůstane plochá. V důsledku toho tak řidiče traktoru čeká další den spousta otřesů a nepohodlná jízda - minimálně do doby, než se pneumatiky opět dostatečně zahřejí. To však u modelu Tractor85 díky speciální technologií N.flex neplatí. Jakmile se při jízdě pneumatiky rozehřejí, nylon v nich obsažený se smrští podstatně méně než běžné materiály a po vychladnutí se i méně natáhne. Díky tomu mají řidiči traktoru jistotu, že jejich pneumatiky budou zcela kulaté hned brzy ráno při vyjetí.

Tractor70: Široká pneumatika pro maximální ochranu půdy a trakci

Model Tractor70, který je stejně robustní jako jeho souputník s číslovkou 85, je podstatně širší. Slibuje maximální trakci a vysokou ohleduplnost vůči půdě. Díky nové technologii patky je možné pneumatiku zatížit s výrazně nižším hustícím tlakem – a to zvětšuje kontaktní plochu. V kombinaci s kulatou konstrukcí mezi žebry to umožňuje menší zhutnění půdy - a tedy i menší poškození jak zeminy, tak plodin. Hladký a zaoblený povrch mezi žebry dále zabraňuje ulpívání hlíny a bahna v profilu pneumatiky. Tyto dobré samočisticí schopnosti společně s širokou plochou běhounu pneumatiky zaručují vysokou míru trakce, a tedy i produktivity při práci na poli.

Kontakt
Magda Pančochová

Marketing Communication CZ/SK

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

765 02 Otrokovice, Česká republika

+420 577 513 289