Produkty pro speciální vozidla

Agritechnica 2017

Agritechnica 2017

Návrat k zemědělským pneumatikám: Continental uvádí na trh první řadu vlastních prvotřídních radiálních pneumatik

07/09/2017
  • První standardní zemědělské pneumatiky Continental Tractor70 a Tractor85 jsou nyní k dispozici
  • Tyto pneumatiky, které rozšiřují nabídku výrobků pro několik příštích let, se ve špičkové kvalitě vyrábí v Lousado, Portugalsko

  • Solidní základ díky desítkám let zkušeností s výrobou zemědělských a speciálních pneumatik

  • Komunikační kampaň se zaměřením na zemědělce


Continental se vrací k výrobě zemědělských pneumatik se svými prvními prvotřídními radiálními pneumatikami pro zemědělské práce. „Opětovný vstup do segmentu zemědělských pneumatik je pro nás důležitým krokem na cestě k růstu divize pneumatik,“ říká Nikolai Setzer, člen výkonné rady společnosti Continental AG a ředitel divize pneumatik. „Během několika minulých let jsme se zavedením pneumatik pro přístavní a zemní stroje dokázali úspěšně expandovat na trh speciálních pneumatik. Nabídka zemědělských pneumatik doplňuje řadu našich výrobků pro používání mimo silnici.“


Robustní pneumatiky Tractor70 a Tractor85: pro maximální efektivitu zemědělských strojů

S výrobky Tractor70 a Tractor85 uvádí Continental na trh dvě standardní pneumatiky pro traktory. Obě pneumatiky vykazují extrémní robustnost a odolnost - při současném zajištění vysoké úrovně jízdního komfortu, šetrné manipulace a silné trakce v terénu. Jsou vybavené novou technologií patek a vyrábějí se z inovativního nylonového materiálu, na který je pod názvem N.flex podána patentová přihláška. Pneumatiky jsou opatřené značkou „Engineered for Efficiency“ - to zjednodušeně znamená, že jsou zkonstruované nejen pro zvýšení výkonu zemědělských strojů a kvality jejich práce, ale zároveň jsou finančně efektivní.  Do roku 2019 se sortiment pneumatik Continental Tractor 70 a Tractor 85  rozšíří na celkem 100 velikostí. 


Výroba v závodě Lousado s nejmodernější výrobní technologií

Současně s uvedením výrobků Tractor70 a Tractor85 na trh zahajuje Continental také výrobu zemědělských pneumatik ve svém závodě Lousado. Moderní výrobní zařízení bylo postaveno za necelé dva roky s investicí 49,9 milionu eur. V jeho sousedství je výroba pneumatik pro osobní automobily, která je jednou z nejefektivnějších v rámci Continental Group. Continental  zřídil v novém výrobním závodě také zkušební a vývojové středisko, kde se nejen testuje kvalita nových zemědělských pneumatik, ale hlavně se dále vyvíjejí. 


 Více než 70 let zkušeností s výrobou zemědělských pneumatik

Návrat firmy Continental do segmentu zemědělských pneumatik vychází z jejích vlastních hlubokých znalostí vývoje, výroby a distribuce speciálních pneumatik. Zároveň těží z desítek let zkušeností v odvětví zemědělských pneumatik: první taková pneumatika byla vyrobena v roce 1928 a do roku 2004 byly radiální pneumatiky vyráběné v českém městě Otrokovice. Z tohoto důvodu se Continental stále těší na trhu dobré pověsti.

Se srdcem a půdou: kampaň se zaměřuje na zemědělce

Komunikační kampaň doprovázející uvedení na trh kombinuje nadšení s technickou odborností a inovacemi a reflektuje důsledné zaměření značky Continental na zákazníky. Zdůrazňuje oddanost zemědělců jejich práci a klade důraz na půdu jako původ zemědělské sklizně a výnosů, ale také na to, jak právě půdu pneumatiky Continental optimálně chrání.

Kontakt
Magda Pančochová

Marketing Communication CZ/SK

Continental Barum s.r.o.

Objízdná 1628

765 02 Otrokovice, Česká republika

+420 577 513 289