Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Continental představuje kompletní portfolio pneumatik, služeb a řešení pro stavební průmysl ve výukovém centru společnosti Caterpillar v Malaze

23/04/2018
  • Premiéra: Pneumatiky Conti CrossTrac pro nákladní automobily a smíšené použití na silnici i v terénu

  • Portfolio zahrnuje pneumatiky pro nákladní automobily a OTR, řešení pro protektorování za tepla i za studena, celou řadu služeb a také řešení sledování tlaku v pneumatikách 

Hanover a Malaga, 23. dubna 2018. V posledních 70 letech se přesídlování lidí z venkova do měst velmi zrychlil.  Zatímco v roce 1950 žilo ve městech pouze 30 procent světové populace, odhady tohoto  podílu v roce 2015 se pohybují kolem 66 procent. Větší počet lidí žijící v městských aglomeracích zvyšuje i potřebu bydlení, škol, nemocnic, kanceláří, skladů, továren, cest a železnic – a v souvislosti s tím roste i poptávka v oblasti stavebnictví. 

Continental  - jako důležitý obchodní partner a dodavatel stavebního průmysl -  rozšiřuje portfolio stavebních pneumatik o pláště  Conti CrossTrac pro nákladní automobily se smíšeným použitím - na silnici i v terénu. Tato novinka si svoji premiéru odbude na akci Construction Innovation Day 2018  v Malaze, které se konají od 17.–19. dubna 2018. Společnost zde bude vystavovat celé portfolio pneumatik a řešení pro všechny  použití.

Continental_CrossTrac_Productline

Nový Conti CrossTrac slaví premiéru

„Naznačený růst stavebního průmyslu zvýší také poptávku po stavebních strojích. V důsledku toho i potřebu vysoce specializovaných stavebních pneumatik. Nová pneumatika Conti CrossTrac účelně doplní naše široké stavební portfolio. Je vytvořena pro bezpečnou, produktivní, efektivní a udržitelnou stavební logistiku a přináší skutečnou přidanou hodnotu našim zákazníkům ze  sektoru stavebnictví,“ říká Constantin Batsch, viceprezident  divize Truck Tyres Replacement EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). 

Continental_Construction Innovation Day (12) Kopie

Constantin Batsch, vedoucí divize nákladních pneumatik EMEA, byl hostitelem letošních Construction Innovation Days v Málaga, ES

To nejlepší z obou světů: Pneumatiky Conti CrossTrac pro nákladní automobily a použití na silnici i v terénu

Doprava na staveniště a z něj může být náročnou záležitostí. K zajištění úspěchu je zapotřebí spolehlivé vybavení – na silnici i v terénu, ve dne i v noci. Nové pneumatiky Conti CrossTrac byly vyvinuty na základě nejnovějších technologií, které se využívají ve výrobě nákladních plášťů, tak aby splnily tyto náročné požadavky a poskytly maximální rovnováhu mezi výkonem na silnici a v terénu. Inovativní dezény běhounu a špičková běhounová směs zajišťují vyrovnanou flexibilitu s mimořádnou trvanlivostí, záběrem a pevností. Vyniká i působivou odolností proti úlomkům, nabalenému materiálu a proříznutí v nepříznivém terénu. Mezi její další pozitivní vlastnosti patří  nízký valivý odpor, vysoký kilometrový výkon a hladkou jízdu na zpevněných cestách. Výsledkem je, že s touto pneumatikou řidič snadno zvládne jízdu na jakémkoliv povrchu.

Pneumatiky Conti CrossTrac neztrácejí záběr dokonce ani při prudkém brždění a změně směru. Všechny hlavní rozměry budou k dispozici jako inteligentní pneumatika vybavená senzory.  Inteligentní senzory neustále měří teplotu a tlak vzduchu uvnitř pneumatiky a poskytují tyto údaje systémům pro sledování pneumatik ContiPressureCheck a ContiConnect od společnosti Continental, tak aby se mohly zobrazit na palubní desce nebo na webovém portálu, který spravuje data celého vozového parku.


Continental_Construction Innovation Day (14) Kopie

Continental uvádí novou Conti CrossTrac

ContiLifeCycle: protektorování za tepla i za studena – podstatné prodloužení životnosti

Pneumatiky Continental pro nákladní automobily jsou určeny pro maximální hospodárnost v průběhu jejich životnosti i poté. Díky své robustnosti umožňují pneumatiky Conti CrossTrac několikanásobné prodloužení životnosti. Řešení ContiLifeCycle začíná novou pneumatikou a pokračuje díky špičkovým řešením ContiRe a ContiTread protektorováním za tepla i za studena, které nabízí novou plnou životnost pneumatiky. Kromě nabídky špičkových řešení protektorování se společnost Continental zcela postará i o  správu agendy pneumatik -   od kontroly a skladování přes nákup a dopravu až po – v případě potřeby – konečnou likvidaci. Prodloužení životnosti pneumatik ContiLifeCycle pomáhá snižovat náklady na ujetý kilometr a tím snižuje celkové náklady provozu.

Continental_Construction Innovation Day (11) Kopie

Nabídka nákladní a Off-the-Road pneumatik Continental pro stavební průmysl

ContiEarth: OTR pneumatiky přizpůsobené pro stavební stroje používané na různých površích

Bahno, písek, kameny a  nezpevněné cesty: terénní pneumatiky (OTR) pro stavební vozidla se musí potýkat s podmínkami na obtížných površích. Continental vytvořil sortiment ContiEarth, což je řada OTR pneumatik. Každá z nich je vybavena speciálním běhounovým dezénem přizpůsobeným pro konkrétní potřeby a požadavky nakladačů, sklápěčů a buldozerů, které se používají v těžařství i ve stavebnictví. Sortiment ContiEarth se skládá ze dvou řad pneumatik – EM-Master a RDT-Master. Řada EM-Master je určena pro kloubové sklápěče, nakladače a buldozery a je k dispozici ve dvou verzích s různými dezény běhounu – verze E3/L3 pro snadné samočištění, dobrý záběr a manévrovatelnost v měkkém a bahnitém terénu a verze E4/L4 s vysokou ochranou kostry, odolnosti proti proříznutí, s dobrým záběrem a plynulým pohybem na tvrdých a kamenitých površích. Řada RDT-Master je určena pro pevné dampry. Nabízí vysokou stabilitu, odolnost a dobrý záběr i při vysokých rychlostech a na dlouhé vzdálenosti. Jako inteligentní pneumatiky jsou obě řady EM-Master a RDT-Master už z výroby vybaveny vestavěným senzorem a jsou připraveny na připojení k systémům ContiPressureCheck a ContiConnect pro sledování tlaku v pneumatikách.

Continental_Construction Innovation Day (3) Kopie

RDT-Master

Digitální řešení: Systémy ContiPressureCheck a ContiConnect – efektivita a bezpečnost ve stavebnictví

V náročných podmínkách, například v dolech a na staveništích, je klíčovým bodem efektivita a bezpečnost. Hlavní příčinou poruch a prostojů však stále zůstávají podhuštěné pneumatiky. V průměru bývá podhuštěna až jedna třetina pneumatik ve vozovém parku! Společnost Continental vyvinula digitální systémy pro sledování tlaku v pneumatikách, aby v nich zajistila správný tlak a teplotu. Systém ContiPressureCheck je určen pro jednotlivá vozidla a systém ContiConnect pro vozové parky. Jádro obou systémů tvoří senzory v pneumatikách od společnosti Continental. Inteligentní senzory neustále měří teplotu a tlak vzduchu uvnitř pneumatiky a poskytují tyto údaje k zobrazení na zařízení – může jít o příruční nástroj (uvnitř kabiny řidiče), garážovou čtecí stanici nebo webový portál, který spravuje celý vozový park. Výstrahy a oznámení jsou navrženy tak, aby upozornily na nutné úkony v rámci vozového parku.

Continental_Construction_Digital_Solutions Kopie

Inovativní řešení pro kontrolu pneumatik zajišťují správný tlak v pneumatikách a pomáhají snižovat provozní náklady

Klíčem je servis: Systém ContiFleetCheck, ContiFleetReporting a terénní technici , kteří pomáhají zákazníkům zvyšovat efektivitu a bezpečnost vozových parků

Výběr správné pneumatiky pro dané použití je klíčem ke zvýšení efektivity a bezpečnosti jednotlivých vozidel i vozových parků. Continental je proto hrdý na svoji širokou síť prodejců v terénu. Jejich hlavní odpovědností je setkávat se se zákazníky a poskytovat jim poradenství, pomáhat jim se správnou volbou pneumatik a digitálních řešení pro konkrétní použití, silniční potřeby a požadavky zákazníka. Fungují jako jejich spojka s oddělením výzkumu a vývoje ve společnosti Continental. Kromě toho Continental nabízí také systém ContiFleetCheck, který sleduje tlak v pneumatikách, hloubku běhounu, kilometrový výkon i opotřebení. Systém ContiFleetReporting doplňuje portfolio služeb a nabízí úplnou analýzu výkonnosti pneumatik ve vozovém parku.

Continental_Construction Innovation Day (16) Kopie

Živé představení výrobce KAMAZ, kooperativního partnera Continental, bylo součástí jezdecké show

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289