Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Continental představil portfolio V.ply s novou směsí a ohlásil nové portfolio radiálních pneumatik pro použití v přístavech

TOC Europe 2018

15/07/2018

Continental zkompletoval své portfolio pro přístavy s novou Port Plus směsí, digitálním řešením a radiálními pneumatikami.

  • Port Plus: Nová směs zajišťuje vyšší odolnost vůči oděru, menší zahřívání a delší trvanlivost
  • Radiální pneumatiky doplní od poloviny roku 2019 portfolio pneumatik pro přístavy značky Continental
  • Součástí nabídky jsou systémy kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck a ContiConnect pro vozové parky

 

Hannover/Rotterdam, 12. června 2018. Větší, rychlejší, bezpečnější, trvanlivější, inteligentnější: Pět trendů, které určují budoucnost přístavů. Společnost Continental představí na letošním veletrhu TOC v Rotterdamu od 12. do 14. června své novinky, které těmto trendům vyhoví. U stánku C26 v hale 1 na rotterdamském výstavišti Ahoy jsou k vidění nová směs Port Plus a také digitální systémy kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck a ContiConnect. Společnost současně oznámila rozšíření svého portfolia pro přístavy: Od poloviny příštího roku budou pro použití v přístavech k dispozici kromě pneumatik V-ply také radiální pneumatiky.

Aplikace Pick&Stack: Nová směs Port Plus pro delší trvanlivost portfolia pneumatik V.ply

„V přístavech rozlišujeme mezi procesy vykládky a překládky, tzv. aplikacemi Pick&Stack, a přepravou na delší vzdálenosti, tzv. aplikacemi Load&Carry, kterou zajišťují různá vozidla, z nichž každé má vlastní konkrétní požadavky: Pro aplikace Pick&Stack je typický velký počet jízd na krátké vzdálenosti a časté otáčení a obracení na místě. Při vývoji pneumatik jde tedy zejména o to, jak snížit opotřebení a oděr,“ vysvětluje Julian Alexander, Product Line Manager Material Handling. Společnost Continental nyní nabízí své portfolio V.ply s novou směsí Port Plus, která snižuje oba nejdůležitější důvody opotřebení pneumatik, tedy zahřívání a oděr. To výrazně zvyšuje trvanlivost pneumatik.

Julian Alexander, Product Line Manager Material Handling v Continental Commercial Specialty Tires (CST), ohlašuje nové portfolio radiálních pneumatik pro použití v přístavech.

Aplikace Load&Carry: Radiální pneumatiky od příštího léta doplní portfolio pneumatik pro přístavy

Kromě nakládky a překládky kontejnerů musejí přístavní vozidla tento náklad často také převážet na delší vzdálenosti, a to stále se zvyšující rychlostí. Přehřívání je v tomto případě největší výzvou a také hlavní příčinou vysoké náročnosti vozidel na údržbu a jejich výpadků.  „Díky našim novým radiálním pneumatikám s velmi nízkým zahříváním, které byly vyrobeny za použití nejmodernějších technologií, dále posilujeme svou pozici poskytovatele komplexních řešení pro přístavní provozy,“ dodává Julian Alexander. Pneumatiky, jež se budou již z výroby dodávat s integrovaným senzorem pro použití systémů ContiPressureCheck a ContiConnect, uvedeme na trh příští léto.

05_Continental_ContiConnect_FleetHarbor Kopie

Continental Commercial Specialty Tires (CST) představí digitální systémy kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck a ContiConnect na veletrhu TOC Europe 2018.

Digitální řešení: ContiPressureCheck a ContiConnect pro efektivitu a bezpečnost v přístavech

Bezpečnost a efektivita patří mezi nejdůležitější faktory úspěchu při provozování přístavů. Nedostatečně nahuštěné pneumatiky jsou ostatně stále ještě jednou z nejčastějších příčin závad. Pro zajištění správného tlaku v pneumatikách a jejich teploty vyvinula společnost Continental digitální systémy kontroly tlaku v pneumatikách ContiPressureCheck pro jednotlivá vozidla a ContiConnect pro vozové parky. Hlavní součástí obou systémů jsou inteligentní senzory umístěné uvnitř pneumatik. Ty nepřetržitě měří teplotu a tlak vzduchu v pneumatikách a naměřená data předávají dále – do ruční čtečky, na displej v kabině řidiče nebo na webový portál, který poskytuje přehled o celém vozovém parku. Alarmy a oznámení přímo upozorní provozovatele vozového parku na pneumatiky, které vyžadují okamžitou údržbu.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289