Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Continental představuje nejnovější technologie jako silný partner pro globální zemědělský sektor i pro místní farmáře

24/10/2019

Aplikace senzorů a kamer od společnosti Continental umožňují, aby drony a roboty mohly získávat komplexní data o stavu polí a úrody.

  • Automatizace: Koncept robotické platformy pro efektivní procesy; kamera, radar, lidar a software pro propojená automatizovaná vozidla
  • Digitalizace: Inteligentní pneumatiky a řemeny pro automatické monitorování stavu

Společnost Continental i nadále rozšiřuje své aktivity v zemědělském průmyslu. Své nejnovější inovace pro zemědělský sektor představí na největším světovém veletrhu zemědělských technologií Agritechnica, který se koná v Hannoveru ve dnech 10.–16. listopadu 2019 (hala 4, stánek C22).

Smart Farming: Koncepce platformy pro efektivní zemědělství

Inteligentní technologie budoucnosti od tohoto průmyslového dodavatele zajišťují pokrok v oblasti chytrého farmaření. Společnost Continental například vyvíjí koncepty platformy pro roboty, jež bude možné kromě jiných oblastí použít na poli, například jako součást většího vozového parku. Tento robotický transportér vybavení, který bude možné pro zemědělské účely modulárně upravovat, pracuje zcela autonomně a spolu s příslušnými nástavci jej lze využívat k provádění řady úkolů, jako je monitorování růstu plodin, přesné odplevelování nebo systematický výsev osiva či hnojení. Z hlediska monitorování růstu plodin nebo stavu půdy jsou zvláště důležité kamerové, multispektrální nebo termografické senzory. Společnost Continental v této souvislosti disponuje patřičným know-how v oblasti kamer, radarů a LIDARŮ potřebných pro bezpečný provoz autonomních vozidel na poli.

Chytré řemeny s variabilní rychlostí přenášejí stavová data do cloudu společnosti Continental.

Vidět a porozumět: Schopnost detekovat prostředí vyžaduje automatizaci

Díky své široké řadě produktů pro osobní vozy, nákladní vozy a další typy vozidel má společnost Continental ve svém portfoliu již nyní k dispozici všechny senzory, které jsou potřeba pro detekci prostředí. Informace ze senzorů představují základ pro výpočet strategie řízení a lze je rovněž využít k automatizaci zemědělských procesů. Aby bylo možné připojit vozidlo do externího prostředí – jako je cloud, ostatní vozidla nebo okolní infrastruktura – nabízí společnost Continental telematický hardware, který je navržen tak, aby byl kompatibilní s novými 5G komunikačními technologiemi i s prvky nezbytnými pro programování rozhraní a softwaru.

Druhá generace inteligentního systému ProViu 360 pro monitorování okolí je řešením, které již dnes demonstruje budoucí potenciál chytrých zemědělských strojů. Tento systém, jehož uvedení je plánováno na rok 2020, využívá digitální kamery a poskytuje řidiči panoramatické zobrazení stroje z ptačí perspektivy v HD rozlišení na dotykovém displeji. V další fázi bude řešení ProViu 360 rozšířeno o inteligentní funkce a bude umožňovat začlenit do systému další cenné informace, jako například data z radaru nebo údaje o tlaku v pneumatikách. Značky, piktogramy a textové informace se budou zobrazovat přímo v obraze z kamery a vytvoří tak rozšířenou realitu, kterou bude možné prohlížet na displeji. Systém například dokáže zobrazit informace o stavu vozidla, jako je tlak v pneumatikách, nebo také překážky v terénu. Tyto informace se v extrémně realistické podobě a s barevným zvýrazněním zobrazí na displeji.

Druhá generace inteligentního systému ProViu 360 pro monitorování okolí poskytuje řidiči panoramatické zobrazení stroje z ptačí perspektivy v HD rozlišení na dotykovém displeji.

Monitorování a analýza: Řešení směřující k úplné automatizaci

Kromě tohoto druhu asistenčních ​​​​​​​systémů se společnost Continental zabývá také úplnou automatizací vozidel a strojů pomocí řešení pro monitorování komponent – a na veletrhu Agritechnica představuje svůj VF TractorMaster Hybrid. Inteligentní pneumatika je vybavena technologií VF a senzory, které nepřetržitě měří a monitorují tlak a teplotu v pneumatice. Toto řešení zvyšuje produktivitu, výnosy a komfort operátora a současně snižuje spotřebu paliva, opotřebení pneumatik a náklady na údržbu a odstávky. Kromě pneumatik budou na veletrhu Agritechnica k vidění také pryžové pásy s integrovanými senzory.

Technologie senzorů v budoucnosti umožní nepřetržité monitorování řemenů v kombajnech, čímž přispěje ke zvýšení provozní spolehlivosti zemědělské techniky. Senzory zajistí, že potenciální závada bude odhalena ještě dříve, než k ní skutečně dojde. Tak bude možné předcházet neplánovaným a nákladným odstávkám strojů v době sklizně, ušetřit čas, materiál a v konečném důsledku také peníze. Tato technologie rovněž umožní servisním partnerům a výrobcům výrazně zkrátit jejich reakční dobu, dostupnost a kvalitu servisu. Společnost Continental testuje koncept digitálního řemene ve spolupráci s výrobcem zemědělské techniky CLAAS.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289