Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Continental na výstavě Agritechnica 2019: nové inteligentní hybridní zemědělské pneumatiky

29/11/2019

Současná digitální řešení „ContiConnect“ a „ContiPressureCheck“ zlepšují zemědělské operace přesným a automatickým měřením podmínek v pneumatice

  • Continental uvádí na trh novou pneumatiku VF TractorMaster Hybrid s inteligentními senzory pro digitální monitorování pneumatik
  • ContiConnect a ContiPressureCheck nabízejí zemědělcům příležitost k automatickému vyhodnocení stavu pneumatiky, které maximalizuje výkonnost a snižuje zhutnění půdy

Na letošní výstavě Agritechnica představil Continental nové hybridní pneumatiky obsahující senzory, které pomáhají obsluze minimalizovat zhutňování půdy v terénu a eliminují opotřebení na silnici. Princip použití vychází z již osvědčených systémů ContiPressureCheck pro jednotlivá vozidla a ContiConnect pro fleety. Jde o inteligentní řešení pro moderní zemědělství. Continental díky své vizi inteligentních pneumatik a nulových nehod vyvíjí mimo jiné i digitální řešení pro zemědělské pneumatiky určené pro rozmanité pracovní prostředí zemědělců.


Continental VF TractorMaster Hybrid: Konzistentní výkon na poli i na silnici

Pneumatiky Continental VF TractorMaster Hybrid jsou navrženy tak, aby operátorům poskytovaly technologii pro efektivní přizpůsobení tlaku tak, aby odpovídal jejich okamžitým potřebám. Pneumatiky s velmi vysokou flexí (VF), vyvinuté v portugalském Lousadu, v těsné spolupráci s dalšími evropskými vývojáři, mají nový a jedinečný hybridní dezén. TractorMaster Hybrid je navržen tak, aby poskytoval nejen dobrou trakci v terénu, ale byl zároveň více pohodlnější na cestách než standardní šípový dezén.

Struktura kostry pneumatiky Continental VF TractorMaster Hybrid je odolnější než u standardní pneumatiky, takže může pracovat při nižších tlacích v terénu, při vyšších rychlostech na silnici a zároveň nést stejné zatížení. To nabylo na důležitosti, protože podhuštěné pneumatiky na silnici zvyšují spotřebu paliva, zatímco vyšší huštění u pneumatiky v terénu vede ke zvýšení zhutnění půdy. Pro optimální výkon za všech podmínek může být hybridní pneumatika ve spojení s integrovanými senzory pneumatik rychle nahuštěna pro použití na silnici a podhuštěna pro použití v terénu. Po namontování na traktory s integrovaným systémem huštění může být tlak v pneumatice monitorován a nastavován obsluhou, aniž by bylo nutné opustit kabinu stroje.

Kombinace technologie pneumatik a automobilové elektroniky zvyšuje účinnost a bezpečnost

Společnost Continental vyvinula zcela integrovaný systém monitorování tlaku v pneumatikách, který se skládá z různých součástí, mezi něž patří senzory, čtecí stanice tzv. „YardReader Station“, správa systému, jakož i webový portál ContiConnect, který uživatele upozorní v případě problému. U ContiConnect jsou data, která zaznamenají senzory, shromažďována čtecí stanicí „YardReader Station“, vždy když vozidlo projede kolem přijímače. Stanice je odešle do „backend“ systému, který je následně analyzuje a interpretuje. Čtecí stanice je instalována na místech nejčastějšího projíždění zemědělské techniky - jako jsou mycí linky, benzinové stanice nebo třeba brána na farmu.  Díky těmto informacím může provozovatel zemědělského fleetu získat  benefity vyplývající ze sníženého počtu poruch i  snížených nákladů na údržbu a na druhou stranu výnosů zvýšením doby provozu vozidla. ContiPressureCheck na jednotlivých vozidlech poskytuje operátorovi údaje o pneumatikách v reálném čase. Tato technologie poskytuje komplexní přehled o tom, jak fungují pneumatiky zemědělských strojů. Senzor v pneumatice měří a přenáší tlak a teplotu pneumatiky, aby pomohl obsluze rozhodnout o optimálním provozním tlaku. Oba systémy se rychle a snadno instalují a zaručují vysokou přesnost dat, protože díky senzorům namontovaným v pneumatice nedochází k chybám měření.

Společnost Continental vyvinula inteligentní hybridní pneumatiku s technologií VF a senzory, které nepřetržitě monitoruje tlak a teplotu v pneumatice

Digitální řešení pro zlepšení zemědělských operací

Pravidelná kontrola správného tlaku a teploty v pneumatikách je zásadní pro bezpečnost a účinnost během každodenních zemědělských prací. Je důležitá zejména pro úsporu času a peněz. Zemědělci dnes často jezdí dlouhé vzdálenosti nejen při sklizni obilovin nebo přepravě komodit. Na velkých vzdálenostech se pneumatiky často přehřívají, což může ovlivnit ovladatelnost vozidla a může vést k trvalému nebo k předčasnému poškození pneumatiky. S ContiConnect a ContiPressureCheck lze této fatální situaci zabránit. Oba systémy zajišťují zemědělcům a řidičům bezpečnost a spolehlivost neustálým sledováním tlaku a teploty pneumatik. Zobrazují data ze senzoru pneumatiky na obrazovce v kabině řidiče a varují před tím, než se stav stane kritickým. Například výstraha může být odeslána, pokud je teplota pneumatiky příliš vysoká (nad 100 stupňů). Lze tak přizpůsobit správný tlak vzduchu pro řízení vozidla a prodloužit životnost pneumatiky, čímž se zemědělci vyhnou neočekávaným dodatečným vysokým finančním nákladům.


Snížení zhutnění půdy přesným a automatickým měřením pneumatik

Další výzvou v zemědělství je zhutňování půdy. To vede ke špatným podmínkám pro růst rostlin a může snížit výnosy. ContiConnect a ContiPressureCheck mohou snížit zhutňování půdy a výsledné výkyvy v růstu rostlin zajištěním neustále nízkého a správného tlaku v pneumatikách na zemědělských strojích přesným a automatickým měřením pneumatik. Další výhodu nabízí ContiConnect: webový portál, který nabízí různé možnosti zobrazení. Ukazuje historii údajů o pneumatikách a umožňuje retrospektivní analýzu. Webový portál umožňuje vzdálené sledování výkonu pneumatik celého vozového parku a dává kontrolu do rukou správců vozového parku a jejich spolupracovníků, aby bylo zaručeno správné využití tlaku v pneumatikách pro optimální růstové podmínky.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289