Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Společnost Continental uvádí na trh novou pneumatiku pro manipulátory

01/06/2021

Společnost Continental uvedla na trh novou pneumatiku pro teleskopické manipulátory a nakladače. Pneumatika CompactMaster AG je první v řadě Continental, která byla navržena s novou zvýšenou běhounovou vrstvou, tzv. Turtle Shield - Želvím štítem, a ocelovým nárazníkem s točitých lan. Jedná se o zesílenou manipulátorovou pneumatiku se záběrovým dezénem s konstrukcí kostry z ocelového kordu, která pomáhá předcházet proříznutí a poškození a zároveň nabízí větší stabilitu při manipulaci s materiálem.

“Tato pneumatika představuje roky výzkumu a vývoje prováděné naším týmem pro zemědělský segment pneumatik v portugalském Lousadu. Novinkou je konstrukce točitého ocelového nárazníku spolu se speciální běhounovou vrstvou tzv. Turtle Shield - Želvím štítem, chrání nejen běhounovou část, ale i ramenní oblast pneumatiky před poškozením. Nová pneumatika s masivním dezénem byla speciálně navržena tak, aby nabízela lepší trakci na různých površích a maximalizovala přitom samočistící vlastnosti pneumatiky” - řekl Ing.Tomáš Jurtík, Key Account Manager, zodpovědný za prodej zemědělských pneumatik v Čechách a na Slovensku.

Pneumatika CompactMaster AG je schopná pracovat při rychlostech až do 50 kilometrů za hodinu. Dvě vrstvy ocelového nárazníku zajišťují aby pneumatika byla robustní, ale zároveň pružná, takže dokáže jezdit při vyšším tlaku na cestě, aby se snížila spotřeba paliva, jakož i při nižším tlaku na farmě nebo poli při přepravě těžkých nákladů.

“Ve srovnání se standardním zemědělským dezénem poskytuje nový CompactMaster AG o 5% větší styčnou plochu. Tento design dále zvyšuje přilnavost a také přispívá k rovnoměrnějšímu opotřebení pneumatiky, což příznivě ovlivní životnost výrobku. Pneumatika má také vysoký poměr zaplnění celkové styčné plochy dezénu se zemí. Tento poměr je obzvláště důležitý pro trakci ve vlhkých a kluzkých podmínkách. Teleskopické manipulátory a nakladače musí být schopné stabilně zatáčet na tvrdém povrchu, což zvyšuje boční tlak na pneumatiku. Konstrukce pneumatiky CompactMaster AG s točitým ocelovým nárazníkem zajišťuje vysokou tuhost pláště v bočním směru, což zajišťuje větší stabilitu. Zatáčení na krátké vzdálenosti jsou běžné právě ve stísněných prostorách, v nichž tato vozidla pracují, proto jsme navrhli pneumatiku, která je odolnější a robustnější, aby absorbovala tlak, který na ni vozidlo vyvíjí” - dodává Ing. Tomáš Jurtík.

Pneumatiky Continental CompactMaster AG jsou k dispozici pro 24-palcová kola, a to v rozměru 460/70 R24 159B.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289