Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Technologie pneumatik v průběhu let: Continental se ohlíží za svou historií v oblasti zemědělských pneumatik

18/10/2021
  • Společnost Continental si připomíná 150 let výroby pneumatik a oslavuje bohatou historii, která zahrnovala první použití pneumatiky pro traktory. Současně však také usiluje o prosazování technologií budoucnosti, jež posouvají hranice výkonu a efektivity

Značka zahájila výrobu v roce 1871 a v roce 1928 jako první v Evropě vyrobila pneumatiku pro traktor. „Na začátku vyráběla společnost Continental tlumiče na kopyta. Jednalo se o boty pro koně, které měly gumový povlak, jenž poskytoval větší přilnavost na mokrém nebo zledovatělém povrchu,“ říká Hans Dietrich, zástupce zákaznických služeb, který pracuje pro společnost Continental více než 50 let.

V prvních desetiletích dvacátého století jezdilo mnoho traktorů na pogumovaných kolech. Zavedení nízkotlakých pneumatik plněných vzduchem společností Continental bylo prvním krokem k dnes používaným radiálním pneumatikám pro traktory. „Radiální pneumatika, která se nyní prodává lépe než diagonální pneumatika, je šetrnější k půdě, má nižší valivý odpor a déle vydrží,“ říká.


Dlouholeté zkušenosti společnosti Continental se zemědělskými pneumatikami

V roce 1938 uvedla společnost Continental na trh model T4 a stala se tak prvním německým výrobcem, který vyrobil samočisticí pneumatiku s novým profilem dezénu. „Vůbec poprvé nebyly lamely v dezénu spojeny, což zlepšilo trakci. Konstrukce integrovala malé ohyby a úhly v uspořádání a dezénu, aby se trvale zlepšovaly čisticí vlastnosti pneumatiky.“

Společnost Continental také do zemědělských pneumatik integrovala digitální technologii. Systém ContiPressureCheck™ monitoruje nárůst tepla a tlaku v pneumatice, aby pomohl obsluze provést úpravy, které zredukují zhušťování půdy a prodlouží životnost pneumatiky. „V budoucnu budou senzory nejen monitorovat tlak a teplotu v pneumatikách, ale také budou detekovat stav povrchu pod pneumatikou. Monitorováním deformace pneumatiky bude senzor rovněž schopen detekovat zatížení pneumatiky,“ vysvětluje Benjamin Hübner, manažer produktové řady zemědělských pneumatik.

K přesnějšímu určení optimálního provozního tlaku lze využít také další údaje, jako jsou povětrnostní podmínky nebo hmotnost plodin a zemědělského materiálu. Jakmile budou data shromážděna, mohl by traktor použít palubní přívod vzduchu k trvalé regulaci tlaku v pneumatikách v závislosti na rychlosti, zatížení a stavu terénu. „Tím se dále zvýší provozní účinnost, omezí se zhušťování půdy a zemědělcům se zvýší výnosy a zlepší se zdraví půdy,“ uzavírá pan Hübner.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289