Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

CompactMaster EM: Continental uvádí na trh novou pneumatiku pro nakladače

27/10/2021

Pneumatika účinněji chrání před průpichy a je navržena tak, aby zvládla zátěž bočních sil, k nimž dochází při otáčení na místě.

  • Společnost Continental uvedla na trh novou pneumatiku pro teleskopické manipulátory a kompaktní nakladače
  • Pneumatika CompactMaster EM se vyznačuje novým designem ve tvaru želvího krunýře (Turtle Shield) a točitým ocelovým nárazníkem
  • Nová pneumatika je vhodná pro zemědělství i stavebnictví

Společnost Continental uvedla na trh novou pneumatiku CompactMaster EM určenou pro teleskopické manipulátory a kompaktní nakladače. Benjamin Hübner, manažer produktové řady zemědělských pneumatik v divizi průmyslových pneumatik pro speciální vozidla ve společnosti Continental, říká: „Pneumatika CompactMaster EM je speciálně navržena tak, aby pomohla operátorům vypořádat se s náročnými a drsnými podmínkami. Je vybavena novou technologií běhounu Turtle Shield a točitým ocelovým nárazníkem. Tvrdý plášť a pružnější konstrukce z ocelových drátů pomáhají předcházet proříznutí a poškození a zároveň nabízejí větší stabilitu.“

 

Nová konstrukce s točitým ocelovým nárazníkem poskytuje větší boční tuhost a chrání před poškozením cizími předměty.

Technologie Turtle Shield a točitý ocelový nárazník zabraňují průpichům a zajišťují maximální odolnost
Teleskopické manipulátory a kompaktní nakladače se otáčejí na místě na tvrdém povrchu, což zvyšuje boční tlak na pneumatiku. „Nová konstrukce s točitým ocelovým nárazníkem je součástí jedinečného designu ve tvaru želvího krunýře (Turtle Shield) pod pryží, jež chrání ramenní oblast pneumatiky před poškozením, jako je proříznutí a proražení cizími předměty,“ vysvětluje Hübner. 

Pneumatika má větší množství pryže s jemně strukturovaným blokem, který přispívá k lepšímu kilometrovému výkonu a snazšímu otáčení na místě. „Pneumatiku CompactMaster EM navrhl náš výzkumný a vývojový tým. Výroba probíhá v našem nejmodernějším výrobním závodě v portugalském městě Lousado,“ dodává.

 

CompactMaster EM: vhodná pro zemědělství a stavebnictví

Pneumatika CompactMaster EM je ideální pro vozidla, která jezdí po zpevněných površích, asfaltu, písku a štěrku, ať už v zemědělství nebo ve stavebnictví. Nový dezén byl navržen tak, aby se vypořádal s bočními silami při otáčení na místě, díky čemuž je odolnější proti průpichům cizími předměty. Pneumatiku lze rovněž používat při rychlostech až 50 kilometrů za hodinu. „Možnost jezdit vyšší rychlostí přináší potenciál k úspoře drahocenného času,“ uzavírá Benjamin Hübner.

Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289