Produkty pro speciální vozidla

Zemědělské pneumatiky

Jedna pneumatika, čtyři roční období: Continental nabízí novou pneumatiku pro pozemní vozidla na letištích

13/04/2022

Zkosené kapsičkové lamely zajišťují optimální řízení

  • Uvedení produktu na trh: Continental přichází na trh s celoroční pneumatikou ContiRV20 All Season pro letištní manipulační vozidla
  • Dezén této nové pneumatiky zajišťuje maximální kontakt s vozovkou a trakci za všech povětrnostních podmínek

Průmyslová činnost každou minutu v jakémkoliv počasí: Dosáhnout maximálního logistického výkonu je součástí každodenního provozu letišť. Letadla se nakládají a zase vykládají, vozidla přepravující zavazadla přivážejí a odvážejí kufry a tašky cestujících a zajišťují plynulý výkon činností. V provozu je tak celá řada pozemních vozidel, která se starají o to, aby vše probíhalo tak, jak má. A to i v zimních podmínkách: ve sněhu a břečce. Společnost Continental nyní přichází se zcela novou celoroční pneumatikou pro manipulační vozidla pozemního provozu, která provozovatelům vozových parků ušetří výměnu pneumatik před každou sezónou. Jelikož není nutné měnit pneumatiky, znamená to úsporu času i nákladů.

ContiRV20 All Season: dokonalá pneumatika pro malé letištní tahače a nakladače zavazadel

Model ContiRV20 All Season rozšiřuje portfolio průmyslových pneumatik společnosti Continental. Matthias-Stephan Müller, jenž působí jako manažer produktové řady pro manipulaci s materiálem v divizi speciálních pneumatik pro užitková vozidla společnosti Continental, říká: „Tuto pneumatiku jsme zkonstruovali speciálně pro vozidla zajišťující na letištích pozemní provoz, jako jsou malé tahače či nakladače cestovních zavazadel. Jsme velice rádi, že můžeme začít pneumatiku ContiRV20 All Season nabízet na trhu.“ Všechny pneumatiky v této produktové řadě jsou označeny symbolem M+S, což znamená „Mud and Snow“ (bláto a sníh). Tento symbol poukazuje na to, že dané pneumatiky lze používat v těchto podmínkách.

ContiRV20 All Season: dokonalá pneumatika pro malé letištní tahače a nakladače zavazadel

Běhoun se třemi žebry a četnými lamelami přináší maximální trakci a kontakt s vozovkou

Při vývoji celoroční pneumatiky ContiRV20 All Season se technici společnosti Continental zaměřili na běhoun využívající tří žeber. Pan Müller k tomu říká: „Vysoký počet vzájemně propojených bloků běhounu zvyšuje trakci a zlepšuje brzdný výkon, a to jak v letních, tak i zimních podmínkách. Zkosené kapsičkové lamely slouží nejen k dosažení optimální trakce, ale zajišťují také co nejlepší řízení.“ A nejdůležitější je, že odpadá nutnost sezónní výměny pneumatik. Pneumatiku vyrábí vlastní výrobní závod společnosti Continental v českých Otrokovicích, kde vznikají pneumatiky pro manipulaci s materiálem. Společnost ji bude nabízet v rozměru 16" a 16,5".


Kontakt
New content item
Magda Nagy

Marketing Communication CZ/SK 

Continental Barum s.r.o.
Objízdná 1628
76502, Otrokovice
Česká republika

+420 577 513 289