Produkty pro speciální vozidla

New content item

Koncern Continental

Fakta & čísla

article_66w_image1

Společnost Continental byla založena v roce 1871 v Hanoveru jako akciová společnost „Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie“. Výroba v hlavní továrně v Hanoveru zahrnovala výrobky z měkké směsi, pryžová vlákna a tvrdé pneumatiky pro kočáry a kola.


V roce 1898 společnost oslavila první úspěchy ve vývoji a výrobě, když začala vyrábět pneumatiky bez vzduchu. Na přelomu století se tkaniny pro balony značky Continental používaly k utěsňování plynových buněk prvních německých vzducholodí. V roce 1904 se společnost Continental stala první společností na světě, která vyvinula rýhované pneumatiky pro automobily. V roce 1905 započala výroba nýtovaných protiskluzových pneumatik, jež byly podobné pozdějším pneumatikám s hroty, a o tři roky později jsme vynalezli odnímatelný ráfek kola pro cestovní vozy. V roce 1909 se stal francouzský letec Louis Blériot prvním člověkem, který přeletěl kanál La Manche. Klapky jeho jednoplošníku byly potaženy materiálem Continental Aeroplan.

 

Ve druhé polovině dvacátých let 20. století došlo ke sloučení společnosti s velkými společnosti z gumárenského průmyslu, čímž vznikla společnost „Continental Gummi-Werke AG“.

 

V roce 1951 jsme zahájili výrobu dopravníkových pásů s ocelovým kordem. V roce 1955 jsme jako první společnost vyvinuli vzduchové pružiny pro nákladní automobily a autobusy. Sériová výroba radiálních pneumatik byla zahájena v roce 1960. Zhruba o 30 let později jsme na trh přišli s prvními pneumatikami šetrnými k životnímu prostředí pro osobní automobily.

 

V roce 1995 byla založena divize automobilových systémů, aby přispěla k posílení obchodování se systémy v rámci automobilového průmyslu. V roce 1997 jsme představili klíčovou technologii pro systémy hybridního pohonu.

 

V dnešní době patří společnost Continental mezi 5 největších dodavatelů na automobilovém trhu na světě. Jakožto dodavatel brzdových systémů, systémů a komponentů pro pohony a podvozky, přístrojové techniky, informačních a zábavných řešení pro řidiče a posádku, elektroniky vozidel, pneumatik a technických výrobků z elastomerů přispívá společnost Continental k větší bezpečnosti jízdy a ke globální ochraně životního prostředí. Kromě toho je společnost Continental kompetentním partnerem v oblasti síťové automobilové komunikace.

 

Společnost Continental je rozdělena na dvě skupiny – Automotive Group a Rubber Group – a dále se dělí na pět divizí:

 

  • Divize Chassis a Safety (podvozky a bezpečnost) se zaměřuje na moderní technologie pro aktivní a pasivní bezpečnost a pro dynamiku vozidel.
  • Divize Powertrain představuje inovativní a účinná systémová řešení pro hnací jednotky dneška i budoucnosti pro vozidla všech kategorií.
  • Divize Interior (interiér) kombinuje všechny aktivity týkající se prezentace a řízení informací ve vozidle.
  • Divize Tires (pneumatiky) nabízí pneumatiky pro každé použití – od osobních automobilů přes nákladní automobily, autobusy a stavební stroje až po speciální vozidla, kola a motocykly. Pneumatiky Continental jsou zárukou vynikajícího přenosu sil, výjimečně spolehlivého držení stopy za všech povětrnostních podmínek a vysoké efektivity nákladů.
  • Společnost ContiTech vyvíjí a vyrábí funkční díly, komponenty a systémy pro automobilový průmysl a pro ostatní klíčová odvětví.